Главная / Новости / Аналитика / Мнение / Долар повинен бути по 8,9: що задумали в Кабміні і Нацбанку

Долар повинен бути по 8,9: що задумали в Кабміні і Нацбанку

Доллар

Курс долара в Україні має бути на рівні 8,9 $/грн, стверджують міжнародні експерти.

До такого висновку вони дійшли, скориставшись так званим “індексом Біг-Мака”. Він заснований на теорії паритету купівельної спроможності та використовується як жартівливий показник вартості валюти.


Так, середня ціна біг-мака в Америці в січні 2018 року становила 5,28 долара, в той час як в Україні він коштував 1,64 долара. Це означає, що гривня недооцінена до долара на 69%

Курс гривні, за підрахунками експертів, мав би становити близько 8,9 гривні за доллар.

Стосовно неоціненності гривні українські експерти погоджуються зі своїми закордонними колегами. Так, економіст Андрій Новак переконаний, що уже два роки, як в Україні немає реальних причин для девальвації гривні. Все, що відбувається – це штучні процеси знецінення національної валюти.

Читайте также   "Нужно бежать от России подальше": Кондратюк дал совет украинской власти

«Через штучну девальвацію і відбуваються коливання на валютному ринку, – вважає він. – Її уряд разом із НБУ запланував на 2018-й рік. Згідно з державним бюджетом, на кінець року курс гривні має бути 30,1 грн за дол. Усі йдуть за цим планом. Це саме та сфера, де влада може виконати і перевиконати план».

Експерт додає, що нинішнє зміцнення гривні – це політичний крок.

Читайте также   Ницой рассказала, какую опасность несут русскоязычные для Украины: "Они слабое и уязвимое звено"

«Українській владі треба гарно виглядати перед надходженнями наступного траншу МВФ, – переконаний Новак. – Показати, що економічна політика (зокрема, завдяки попереднім грошам МВФ) стала ефективнішою. Тож це також штучне зміцнення гривні. Показують гарне обличчя при поганій грі. Після отримання траншу 99% девальвація продовжиться, як мінімум до 30,1. Досвід попереднього року показує, що цей показник виконують і перевиконують. Закладався 27,2, а під кінець 2017-го мали майже 28».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...