Друге соцопитування показало падіння рейтингу Зеленського: оприлюднено нові дані

Друге соцопитування показало падіння рейтингу Зеленського: оприлюднено нові дані

Електоральний рейтинг президента Володимира Зеленського за останні кілька місяців знизився на 2,5% і нині становить 17%. Саме стільки українців готові підтримати його, якби він брав участь у виборах, що в Україні пройшли б найближчим часом.


Падіння рівня підтримки громадян нинішнього глави держави засвідчило вже друге дослідження соціологів. Зокрема, опитування у період 14-20 жовтня проводили фахівці «Центру Разумкова» серед 2018 повнолітніх громадян.Так, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, кандидати отримали б такі голоси:

  • Володимир Зеленський – 17% усіх опитаних або 26% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме;
Результати опитування
 

Зазначається, що порівняно з січнем 2021 року рівень електоральної підтримки знизився й у народного депутата від «Європейської солідарності» Петра Порошенка – із 12% до 9% серед усіх респондентів.
А ось у ексголови Верховної Ради Дмитра Разумкова, якщо порівнювати дані з кінцем липня-початком серпня, підтримка зросла – з 2% до 6% серед усіх, хто брав участь в опитуванні.

Рівень електоральної підтримки інших кандидатів з початку цього року на статистично значущому рівні не змінився.

Результати опитування щодо виборів президента

Нагадаємо: опитування Київського міжнародного інституту соціології за жовтень теж показало, що рейтинг українського лідера Володимира Зеленського впав – на 9% порівняно з вереснем.

Рейтинг партій

Дослідження показало, що якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради, найбільшу підтримку українців отримала б партія «Слуга народу». За неї готові віддати свій голос 14% усіх опитаних або 22% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку політсилу голосуватиме.

Проте порівняно з кінцем липня-початком серпня 2021 року електоральна підтримка фракції монобільшості в парламенті знизилася – із 17% до 14% серед усіх опитаних.

Порівняно з січнем знизився й рівень електоральної підтримки партії «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) – з 14% до 8% серед усіх опитаних. Так само й у партії «Голос» (з 2% до 0,3% серед усіх опитаних) та «Опозиційного блоку» (з 0,9% до 0,3%).

Результати опитування щодо підтримки партій
Результати опитування щодо підтримки партій (продовження)
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий