Інтимні подробиці життя Стародавньої Греції і Риму: чого тільки не робили!
У порівнянні з ними сучасні люди просто ангели!
Ні для кого не секрет, що в сучасному світі особливе місце займає тема сексу. Статистика невблаганна, «гола» індустрія, яка спекулює на сокровенному, приносить величезні прибутки і має глобальний вплив на ринок споживання і розваг. Цензура стежить, але не все так гладко, як хотілося б.
Але щоб ми не говорили про сьогоднішню мораль і повсюдну розпусту, у древніх цивілізацій з цією справою все було набагато простіше. Стародавні греки, а за ними і римляни, в питаннях сексу і інтимного життя відчували себе набагато вільніше. Ось декілька фактів, які дозволять тобі трохи розкрити очі.
1. Помпеї і фалоси на стінах.
За легендою Помпеї були покарані богами за свої жахливі сексуальні гріхи. І правда, під час розкопок відкрилася шокуюча правда: економіка міста процвітала завдяки великій кількості публічних будинків (лупанарій), найближчий шлях до яких вказували наліплені на стіни пеніси.
2. Вуайєризм.
З тих часів збереглося досить багато картин, на яких за сценами злягання спостерігають інші люди, не беручи в них ніякої участі. Висновок може бути наступний — злягання було настільки буденною справою, що не викликало ні в кого ніяких питань.
3. Жарти Марціала.
І до цього дня чоловіки турбуються про свої сексуальні можливості, серйозно переживаючи будь-який збій. Марк Валерій Марціал, римський поет I століття відомий своїми непристойними епіграмами, в яких жорстоко жартував над недієздатністю своїх опонентів і висміював їхні уподобання.
4. Ритуали для жінок.
Аристофан колись описав ритуал Фесмофорій, який був покликаний збільшити плодючість. У ньому брали участь лише заміжні афінянки і виглядало це так: жінки утримувалися від сексу, купалися в знак очищення, ділилися непристойностями зі своєї великої практики і розважалися з штучними пенісами. Ритуал тривав три дні і, судячи з усього, звільняв накопичену сексуальну енергію.
5. Оргії.
Деякі дослідники вважають, що стародавні оргії були вільними для всіх: тут не існували обмежень і правила, гріху віддавалися всі з усіма. Оргії відомі з V століття до н.е. і зазвичай організовувалися під час весняного рівнодення.
6. Пріап.
Стародавні греки пов’язували фалос з одержимістю. У пантеоні богів був навіть Пріап, відомий своїм величезним і постійно ерегованим пенісом. До нас він прийшов у вигляді медичного терміна «пріапізм».
7. Мирний інтим.
В одній з постановок Арістофана жінки відмовляють усім чоловікам у сексі доти, поки вони не укладуть перемир’я між афінянами і спартанцям: через свою впертість вони забули про більш нагальні справи, в тому числі і про дружин. Ось такий примус до миру.
8. «Ars Amatoria».
Або «мистецтво любові». Виявляється, у римлян теж була своя камасутра, а авторство приписують поетові Овідію. «Ars Amatoria» стала справжньою енциклопедією для початківців-коханців: поет в деталях описує варіанти і пози, які слід приймати, щоб отримати найвищу насолоду.
9. Загальні дружини етрусків.
Їх жінки відомі своїми гіпернезалежими звичаями в питаннях інтиму і оголення: вони доглядали за собою і часто ходили оголеними, щоб похвалитися своїми принадами. Інститут шлюбу, здається, був відсутній геть: дуже часто підростаючі діти поняття не мали, хто їх батько.
Источник: bdzhola