На Прикарпатті легкомоторний літак впав на будинок, у катастрофі загинув легендарний льотчик. Фото та відео
У середу, 28 липня, в селі Шепарівці на Прикарпатті на приватний житловий будинок впав легкомоторний спортивний літак. Унаслідок НП загинуло 4 особи, серед яких професійний льотчик Ігор Табанюк.
Про це повідомляє пресслужба ДСНС України. Внаслідок падіння трапилося загоряння. Разом із Табанюком у салоні літака перебували троє іноземних громадян.
Літак впав орієнтовно о 13:40, а о 13:58 пожежу було локалізовано. До гасіння залучено 10 осіб та три одиниці техніки.
За попередніми даними, причиною падіння могло стати або порушення пілотом правил безпеки, або несправність техніки, пише «Страна» з посиланням на джерело в поліції. Загиблі – нібито громадяни США.
«Жителі житлового будинку не постраждали. Додатково встановлено, що 28 липня о 10:30 на аеродром прибули туристи-іноземці, близько 20 осіб, які оплатили туристичні польоти, перед подією вказаний борт вже здійснив 5 успішних вильотів», – йдеться в повідомленні.
Пізніше було опубліковано відео моменту аварії літака. На ньому видно, що борт падає, а потім в небо піднімається стовп диму.
Говорив, що без польотів помре
Згідно з інтерв’ю, яке Ігор Табанюк дав «Суспільному» навесні цього року, в його родині раніше вже сталася трагедія: загинув молодший син Денис, який також хотів бути льотчиком.
За словами дружини Табанюка Оксани, після загибелі сина в 2013 році вона просила чоловіка виїхати з Коломиї.
«Він сказав: «Ні. Деня цього дуже хотів, і я залишуся назавжди в Коломиї», – розповіла жінка.
Вона зізналася, що мріяла про те, щоб чоловік пішов із професії. Але він відповідав, що без польотів «помре і втратить свої крила».
Крім дружини, у загиблого льотчика залишився старший син.
Катастрофа у Гімалаях
Табанюк пережив 6 днів без води та їжі після падіння у Гімалаях. Чоловік приїхав в Індію на щорічні міжнародні змагання з парапланеризму, але їх скасували. Тож вони з товаришем вирішили політати в горах, потренуватись.
«Ми пішли разом на високі гори – на чотиритисячники. І так вийшло, десь через хвилин 20 польоту він трошки не дістав мене по висоті й пішов на нижчі висоти. Я пішов по верхівках далі в бік Пакистану, дуже добре пройшов десь 40 кілометрів», – розповідав льотчик.
Коли він став повертатися, то потрапив у потужний спадний потік, крило склалося – і параплан почав падати.
«Стався зачіп залишком крила за виступ скелі. Я повис; зрозуміло, що було різке гальмування, тому що я в падінні швидкість розвинув до 100 кілометрів на годину. І, звісно, при такому різкому гальмуванні я отримав компресійний перелом хребта», – пригадав Табанюк.
Йому вдалося зв’язатися з товаришем по радіостанції і повідомити, що потрібна допомога. На п’яту добу льотчик почув шум вертольота, але його не помітили і полетіли далі. Проте наступного ранку за ним прилетіли знову і вже врятували.
Д