Нова шокуюча розробка китайських вчених
За повідомленнями місцевих ЗМІ, у Китаї було здійснено успішний запуск першого в світі квантового супутника, — про це інформує replyua.net, користуючись матеріалами британської інформаційної агенції ВВС.
Так, запуск було здійснено з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю. Прилад назвали «Міціус» — на честь відомого китайського вченого і філософа. Базові станції прийому розміщено в Китаї та Австрії. Основним завданням супутника буде тестування так званої «хак-доказ системи». Суть теорії про таку систему полягає в тому, що супутник генерує спеціальний сигнал, який несе інформацію про будь-кого, хто його приймав. У такому разі відразу стає відомо про будь-яке перехоплення сигналу, що тягне за собою зміну ключа шифрування. Раніше у Європі, США та Китаї вже будувались волоконно-оптичні квантові розподільні мережі, проте це перший випадок запуску квантового супутника.
Канада, США, Японія, Європейське космічне агентство також мають подібні розробки, проте проект Китаю, без сумніву, найбільш масштабний та амбітний з усіх, які наразі існують. Якщо вдасться його реалізувати, це буде великим кроком у науці та комп’ютерній техніці.