Подоляк розповів, чого досягла Україна на переговорах із Росією у Стамбулі

Подоляк розповів, чого досягла Україна на переговорах із Росією у Стамбулі

Переговори між делегаціями України та Росії у Стамбулі дозволили зафіксувати низку найважливіших договірних позицій, які країна-агресор погодилася взяти до розгляду. Можливе підписання Договору про гарантії безпеки дозволить Україні отримати дієвий інструмент захисту території та суверенітету.




Про це розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у коментарі журналістам за підсумками зустрічі делегацій у Туреччині. За його словами, очікується, що країнами-гарантами стануть «провідні армії світу, зокрема, з ядерним компонентом».


«Країни, які беруть на себе конкретні юридичні зобов’язання – щодо втручання у будь-який конфлікт на території України, щодо негайного постачання зброї», – заявив Подоляк. Він зазначив, що така угода дозволить також переглянути стару модель глобальної безпеки, яка «не показала у нинішній ситуації ефективність».

«Додатково Україна отримує гарантії обов’язкового входження в єдиний ринок Євросоюзу як повноцінного члена. Що надзвичайно важливо – і щодо фінансування значних за обсягом програм модернізації економіки, і щодо відмови від надмірних бюрократичних процедур на шляху входу до ЄС», – повідомив Подоляк.



Підписи найсильніших країн світу, як, наприклад, США, Великобританії, Туреччини чи Німеччини, дозволять Україні не йти на складний двосторонній формат із РФ, що «накладає на росіян багато додаткових обтяжень». «Лише в межах багатостороннього договору можна уникнути традиційної російської необов’язковості за юридичними договорами», – підкреслив він.

Щодо Криму, то прямі двосторонні переговори, розраховані на 15 років, Подоляк назвав «революційною пропозицією», адже це означає щонайменше «повернення теми Криму до переговорного порядку денного».

«До цього росіяни категорично відмовлялися від цього. А крім того, дозволяє зберегти нинішні юридичні трактування Криму, тому що для нас Крим, безумовно, є частиною України. Відмова від взаємної військової ескалації з кримського питання – ключ до спільного припинення війни», – пояснив Подоляк.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий