Главная / Новости / Аналитика / Статьи / Порошенко підкуповує виборців збільшеною у десятки разів допомогою – ЗМІ (відео)

Порошенко підкуповує виборців збільшеною у десятки разів допомогою – ЗМІ (відео)

У місцевих бюджетах на 2019 рік у декількох регіонах України різко збільшилися суми на адресну допомогу населенню, яка використовується як підкуп виборців.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.


«На початку лютого 2019 року Дніпровська міська рада виділила додаткові 140 млн гривень на надання адресної матеріальної допомоги жителям міста, які перебувають у складних життєвих обставинах. У місцевому бюджеті ці кошти були зняті з ремонту школи, лікарні та стадіону», – йдеться у матеріалі.

 

У порівнянні з минулими роками, сума на матеріальну допомогу зросла майже вдесятеро.

При цьому порядок її видачі максимально спростили – для отримання допомоги стало достатньо лише написати заяву і подати копії паспорту і ідентифікаційного коду. Після того, як за грошима почали збиратись величезні черги охочих, місцева рада все ж повернула старий порядок і почала просили підтверджувальні документи.

«Але, за даними активістів, бюджетникам все ще продовжують давати її за спрощеною процедурою. Для цього їх просять заповнювати заяви «заднім числом», – кажуть розслідувачі.

Читайте также   В Украине подорожал газ для населения на 60%: в чем риски и стоит ли покупать заранее

Аналогічні черги на початку року були зафіксовані і на Одещині, де також роздавали по 1000 гривень за спрощеною процедурою.

 

Одеська обласна рада накинула на матеріальну допомогу населенню додаткові 90 млн гривень. У порівнянні з минулими роками, сума знову збільшилася вдесятеро. Роздавати ці кошти планують пенсіонерам із пенсією до 2,5 тисяч гривень.

Крім того, бюджет на допомогу збільшили у 2,5 рази у Херсоні, вп’ятеро – у Києві. Близько 9 мільйонів заклали цього року у містечку Василькові на Київщині.

 

«Для порівняння, 9 млн у маленькому містечку – це на 30% більше, ніж закладено в обласному центрі Полтаві. Цих коштів достатньо, щоб роздати по 1000 гривень кожному четвертому васильківцю», – наголошують журналісти.

 

У Василькові поліція розслідує справу за фактом підкупу виборців через допомогу.

Читайте также   Цены, пенсии, зарплаты. Чем Беларусь Лукашенко отличается от Украины Зеленского

Журналісти поспілкувались із мешканцями міста, які отримували кошти. Деякі з них розповіли, що про таку можливість дізналися під час передвиборчих соцопитувань.

Крім того, у списках на допомогу присутні матеріально доволі забезпечені люди.

«На початку березня, коли гроші почали приходити, ми знову поспілкувалися з людьми по телефону від імені представників міськвиконкому. На питання, за кого вони будуть голосувати на виборах, більшість відповідали фразою «Як і домовлялися», що може свідчити про підкуп. А один мешканець Василькова озвучив також ім’я конкретного кандидата – за Петра Порошенка», – йдеться у розслідуванні.

 

З коментарем стосовно підкупу виборців за бюджетні кошти журналісти зверталися до Адміністрації президента, там свою причетність заперечили.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...