Порошенку підписали підозру в державній зраді: подробиці
П’ятому президенту України Петру Порошенку підписали повідомлення про підозру. Його підозрюють у державній зраді.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника центрального штабу «Європейської солідарності» Олександра Турчинова.
«Венедіктова не підписала цю підозру. Її підписав один із її заступників, як мені сказали, на прізвище Сімоненко», — розповів він.
За словами Турчинова, підозра стосується справи про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу у 2014-2015 роках.
«Ідеться про забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014-2015 років. Ситуація була надскладною, було військове загострення. У цих умовах тодішнє керівництво країни змогло забезпечити енергетичну безпеку країни», — заявив він.
Слідчі ДБР ще 17 грудня намагалися вручити 5-му президенту повістку про виклик, але він, як стверджували в бюро, їх проігнорував, після чого поїхав у невідомому напрямку. Після цього прес-служба Порошенка заявила, що він вирушив у дипломатичне турне в Туреччину та Польщу.
У коментарі РБК-Україна в прес-службі ДБР повідомили, що очікують на інформацію від слідчих з цього питання.
Що відомо про «вугільну справу»
За даними слідства, Росія після окупації частини Донецької та Луганської областей вирішила зірвати плани України з закупівля вугілля в ПАР. За посередництва Віктора Медведчука відбулася змова з українськими чиновниками, щоб створити перешкоди цим поставкам. Після цього, як встановило слідство, за сприяння Медведчука було організовано незаконні схеми постачання вугілля з окупованого Донбасу.
Так, за даними слідства, на окупованих територіях було обрано два не працюючі вугільні підприємства, керівниками яких призначили представників бойовиків. Підприємствам відкрили банківські рахунки, після чого з ними уклали договори.
Керівників цих підприємств призначав тодішній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. Також, як вважає слідство, він змусив керівництво «Центренерго» укласти угоди з цими підприємствами на поставку вугілля на загальну суму понад 3 млрд гривень.
Завдяки цій схемі, як встановили правоохоронці, бойовики з так званих «ЛНР» та «ДНР» були загалом профінансовані на понад 200 млн гривень.