П’ятигорець: Трохи новин з Росії. Просто для сміху
Відомий український блогер Денис П’ятигорець прокоментував останні новини з Російської Федерації. І вони для цієї країни невтішні, — інформує replyua.net з посиланням на сторінку блогера в соціальній мережі Facebook.
Як зазначає П’ятигорець, уряд РФ може скоротити до 40% бюджетних місць у вузах в наступному році – МОНу просто не вистачає грошей, щоб сплатити за навчання студентів. З цих же причин уріжуть стипендії. Нарешті, в результаті бюджетної оптимізації без роботи до 2019 року залишаться 10,3 тис. наукових співробітників вузів. Пізніше МОН почав заперечувати цю інформацію, але в російській реальності це може означати одне — просто всі скорочення будуть проведені після парламентських виборів. Дитячому табору «Артек» скоротять бюджетне фінансування: в 2017 році з 53,8 тис. до 30,7 тис. рублів. У 2019 ця сума зменшиться до 21,4 тис. рублів на дитину. У російських державних медичних установах спостерігається масштабний відтік працівників середньої і молодшої ланки – вже на 50 тисяч чоловік з початку року. Причини все ті ж – низькі зарплати. Але всі здорові і в гарному настрої, як і бажав Мєдвєдєв. Заступник міністра фінансів РФ попередила, що без економічних реформ до кінця 2017 року в держави не залишиться грошей на виплату зарплат у бюджетній сфері. Ділова активність в російській промисловості різко впала в липні. Російська економіка скорочується останні півтора року, а у Путіна все ще немає плану її відновлення. Точніше, плани-то є. Ось Кудрін щось пропонував, але це скорочує прибутки держкомпаній, а в них — друзі Путіна. І скорочує соціалку – а це перед виборами страшно. Але ще є Столипінський клуб і геній Глазьєв, які пропонують гроші тупо надрукувати. І ось ця ідея Путіну сподобалася. Бо інакше лишається лише чекати здорожчання нафти – а вона дорожчати не збирається. За тиждень хедж-фонди і великі спекулянти збільшили ставки на падіння цін. Середня ціна нафти марки Urals за підсумками січня — липня 2016 року знизилася в 1,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року та склала 38,68 доларів за барель. Тож чекай, Вова, чекай. Мінекономрозвитку РФ бачить значний резерв для зниження ключової ставки Банку Росії. З моменту підвищення своєї ключової ставки «багата і велика» Росія тільки «побачила резерв для зниження», а «розірвана війною» Україна за аналогічний період примудрилася тричі знижувати свою ключову ставку.
«А поки ви читали ці новини, сьогодні, 1 серпня, вся Україна офіційно перейшла на електронну систему державних закупівель Prozorro», — зазначив блогер.