Главная / Новости / Общество / Наука / Сенсаційна знахідка! На Прикарпатті викопали бивень мамонта

Сенсаційна знахідка! На Прикарпатті викопали бивень мамонта

Знахідку віддали до музею.

На Прикарпатті знайшли бивень мамонта. Жителі села Верхній Вербіж копали криницю й на 5-метровій глибині натрапили на артефакт. Кажуть, що він вразив своїм гарним станом, кістка ніби й не пролежала під землею тисячі років.


Щоправда, витягти з-під землі увесь бивень доісторичної тварини, який може сягати 4-х метрів у довжину, людям поки не вдалося.

Шматок бивня мамонта, який знайшли Фесюки, завдовжки лише 35 сантиметрів, але важить понад 3 кг. Знайшли його, коли копали криницю. Історичній знахідці передувала серія збігів, без яких, переконані Фесюки, бивень так і залишився б у землі. Криниці у Верхньому Вербіжі почали висихати, тож терміново довелося копати нову. А оскільки трактор тут не проїде – усе робили вручну. В останню мить ще й змінили місце пошуку води.

Спочатку знахідку, на яку натрапили на глибині п’яти метрів, сприйняли за камінь. Але від удару він почав кришитися.

Знахідку відвезли до Чернівецького національного університету. Там бивень мамонта впізнали одразу, законсервували й видали на нього документ.

«На нашій території мамонти водилися скрізь. Мешкали на нашій території від одного мільйона до 13 тисяч років тому. Тобто в льодовикову епоху», – пояснює кандидат історичних наук, викладач Чернівецького національного університету Микола Ільків.

Під землею біля нової криниці, кажуть Фесюки, залишився ще шматок бивня: кістка надломилася, коли її витягували. Забрати решту робітники побоялися, аби їх не засипало землею.

Источник: tsn

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.