Школа закінчуватиметься на 4 класі: експерт озвучила катастрофічні наслідки
Глава Центру експертизи освітніх реформ, професор Людмила Ващенко скептично поставилася до ініціативи Міністерства освіти розділити навчальний процес на три частини
Нагадаємо, згідно з проектом закону чиновники припускають розділити весь навчальний процес на: початкову школу (1-4 класи), гімназію (5-9 класи) і ліцей (10-12 класи). На кожному рівні необхідно буде здавати спеціальні іспити.
В ліцей, за словами експерта, можна буде надходити за бажанням. А ось вже після ліцею дитина, яка зуміє пройти всі три рівня, може вступити до вищого навчального закладу.
Сама Ващенко вважає, що таким чином в законопроект про повну загальну середню освіту Міносвіти заклали десятки вибухонебезпечних “снарядів”. На її думку, ці нововведення перекривають дітям перспективи отримання освіти. Адже після прийняття проекту закону, говорить експерт, уряд обмежить дітей базовим рівнем середньої освіти. Ващенко впевнена, все закінчиться тим, що в основному школярі будуть закінчувати гімназію (основна маса не зможе скласти іспити в ліцей), або просто не захочуть далі займатися.
Іншими словами, підкреслює глава Центру експертизи освітніх реформ, Україна має ризик отримати жителів з низьким рівнем інтелекту, які явно не зможуть брати участь у розвитку країни.
Як повідомляла раніше Politeka, в Міністерстві освіти і науки розробили нову модель для оцінки знань в перших класах. Модель ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також просування кожного учня.
У відомстві також представили зразок Свідоцтва, який повинен замінити табель – учитель повинен оцінювати те, наскільки активно дитина працює на уроці, допитливий, чи добре співпрацює тощо.
Нагадаємо, в Міністерстві освіти і науки підрахували кількість випускників у 2018 році – на 7,5 тис. Менше, ніж в минулому році.