Синоптики прогнозують зміну погоди в Україні: прогноз на тиждень
Через кілька днів на українців чекає незначне похолодання
У першій половині цього тижня в Україні пройдуть грозові дощі на території сходу, центру і півночі країни. У другій половині тижня синоптики Укргідрометцентру прогнозують похолодання на кілька градусів і мінливу хмарність. Сайт «Сегодня» з’ясував, яку погоду чекати українцям на цьому тижні.
Прогноз погоди на тиждень
Невеликі дощі 12 червня пройдуть у Львівській, Рівненській, Волинській, Чернігівській та Сумській областях. На решті території – мінлива хмарність. Відносно тепла погода очікується в цей день на півдні країни – тут стовпчик термометра підніметься до 30 градусів вище нуля. На півночі температура повітря буде коливатися в межах 23-26 градусів тепла. На заході стовпчик термометра підніметься до 27 градусів, в центрі – 26, а на сході – 25 градусів вище нуля.
13 червня грозовий циклон накриє територію півдня, центру, сходу і частини півночі країни. Мінлива хмарність очікується в Одеській області та на заході. У Житомирській, Чернігівській областях та в Києві вдень пройде невеликий дощ. У Львівській області стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів. У центрі, на півночі і в столиці – до 25 градусів тепла, на півдні – 28, а на сході – до 26 градусів вище нуля.
У середу, 14 червня, в Україні дещо похолодає. На заході і півночі – до 18 градусів вище нуля. На півдні температура повітря підніметься до 26 градусів, на сході – до 24 градусів, а в центрі і в столиці стовпчик термометра коливатиметься в межах 20-22 градусів тепла. Невеликий дощ в цей день пройде в Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій і Луганській областях. На решті території – мінлива хмарність.
15 червня дощової циклон переміститься на територію південної, східної областей і частково в центр України. Дощі пройдуть в Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Донецькій і Луганській областей. На решті території – мінлива хмарність. На заході температура повітря буде коливатися в межах 21-23 градусів, а в центрі та на півночі стовпчик термометра досягне позначок в 19-21 градуси тепла, в центрі, на півдні та сході – від 20 до 24 градусів.
16 червня дощової циклон залишить територію України. У цей день синоптики прогнозують незначне похолодання і невелику хмарність. У Києві, на півночі і сході стовпчик термометра коливатиметься між відмітками в 19-21 градус, на заході – 21 днів 23 градусів, на півдні – 22-24, а на сході.
Народний прогноз погоди
13 червня вшановується пам’ять мученика Єрмія, повідомляє портал «Синоптик». У народі Єрмія називали Распрягальніком. Це був обрядовий народне свято. Вважалося, що в цей день слід закінчити сівбу. Наші предки прислухалися до зозулі, якщо вона в цей день кує – хороша погода буде. Також звертали увагу на росу – чим рясніша вона ввечері, тим завтра спекотніше.
14 червня вшановується пам’ять мучеників Юстина Філософа і Харитона. У народі помітили, якщо в цей день довго кує зозуля – передбачається тепла погода без холодного ранку. Ранок цього дня мав для селян велике значення – по ньому визначали урожай: червоний ранок на Устина – червоний налив жита; дощ, похмуро – урожай на льон і коноплі. Для цього дня існує красива сімейна традиція: вечір цього дня слід провести наодинці з коханими, тоді в сім’ї буде щастя.
15 червня відзначається день святителя Никифора, сповідника, патріарха Константинопольського. Погоду в цей день нашим предкам пророкувало сонце: якщо воно по вечору не сяде в хмару, то наступний день буде хороший; якщо сяде в хмару, то непогожий або похмурий.
16 червня вшановується пам’ять мученика Лукіана. У народі цей день називали Лука вітрогон, оскільки вітер у цей день був головним персонажем. На Луку найбільше боялися північно-східного вітру, який нібито приносить з собою безперервні дощі, шкідливі при наливанні жита. Наші пращури уважно стежили за напрямком вітру: з північної сторони – буде день ясний; холоднуватий вітер – може бути градовий дощ; з півдня чи заходу – до негоди; з південного заходу – негода надовго.
17 червня вшановується пам’ять святителя Митрофана Константинопольського. На Митрофана наші пращури спостерігали за вечірньою зорею: червона зоря – до вітру; світла і жовта – до дощу. У цей час зацвітають пізні сорти горобини, яблуні.
18 червня відзначається день священномученика Дорофея, єпископа Тирського. У народі говорили: «День Дорофія – ранок вечора мудріший». Якщо в цей день сонце парить і тиша в повітрі, можна готуватися до грози. З Дорофея починаються найкоротші ночі року – «горобині».