Зокрема мовиться про мінські домовленості та інші подальші рішення. Відповідний звіт 15 листопада оприлюднила Тимчасова слідча комісія Верховної Ради на сайті.
Тимчасова комісія назвала головну причину Іловайської трагедії
ТСК вважає, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни як системи політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії,
– мовиться у документі.
Окрім того, під час брифінгу заступниця комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова ТСК Мар’яна Безугла розповіла, що Іловайська трагедія мала важкі наслідки не лише з військової, а й з політичної точки зору, адже:
- «вона стала фоном зустрічі президентів України і Росії, що відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську;
- значною мірою, визначила підписання 5 вересня 2014 року мінських домовленостей, які неоднозначно сприймаються як мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і мешканцями всієї України;
- а також прийняття 16 вересня 2014 року не менш спірного закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».
Ба більше, у звіті Тимчасової слідчої комісії мовиться, що є чинники, які «значною мірою зумовили іловайські події»:
- «невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями;
- помилкові кадрові рішення і дії політичного і військового керівництва;
- невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування іловайського угрупування та організації коридору для виведення українських військ з оточення, результатом яких стала втрата сотень людських життів».
Окрім цього, ТСК встановила, що керівництво Міноборони та генштабу ЗСУ часів Іловайської трагедії «систематично протидіяло та блокувало роботу попередньої Комісії Верховної Ради України з цього питання».
Голова ТСК Мар’яна Безугла запевнила, що продовжать роботу з цього питання, а по закінченню підготують пропозиції щодо законопроєктів, висновків та інші матеріали.
Іловайська трагедія: коротко
- Бої за Іловайськ тривали протягом серпня 2014 року. Українські бійці намагались звільнити окуповане місто на Донеччині.
- 18 серпня наші бійці увійшли в місто, проте вже 23 – 24 серпня Росія збільшила свою присутність. Українські бійці опинились в оточенні.
- 26 серпня керівництво АТО почало переговори з Генштабом збройних сил Росії.
- 28 серпня домовились про «зелений коридор», яким українські військові мали б вийти з російського оточення.
- Проте вранці 29 серпня, коли українські бійці почали вихід, всі домовленості грубо порушили проросійські бойовики – українських бійців почали цинічно обстрілювати.
- Внаслідок трагедії загинуло 366 українських воїнів, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон, 24 бійці – зникли безвісти.