«У нас війна, а люди виводять мільярди гривень»: Зеленський розповів, чому ввів санкції проти Порошенка, Коломойського, Жеваго, Боголюбова та Медведчука
![«У нас війна, а люди виводять мільярди гривень»: Зеленський розповів, чому ввів санкції проти Порошенка, Коломойського, Жеваго, Боголюбова та Медведчука](https://newnews.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/480072488_1186739596787509_3781386438855760953_n.jpg)
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий зняти санкції з Порошенка, Коломойського, Жеваго, Боголюбова та Медведчука, якщо виведені гроші будуть повернуті в Україну та передані на потреби армії. Він також висловив здивування, що фінансовий моніторинг раніше не виявляв таких порушень.
Про це він розповів під час візиту на ХАЕС (Хмельницьку атомну електростанцію), передає кореспондент OBOZ.UA. “У нас війна, а люди виводять, “миють” мільярди гривень. Це впродовж усієї війни, не тільки повномасштабної. Це почалось з 14-15 років – виведення грошей, торгівля з сепаратистами на вугіллі… Все це є, всі ці потоки є. Я просто здивований, що раніше фінмоніторинг нічого не показував”, – заявив він.
Зеленський також зазначив, що зараз Служба безпеки та фінмоніторинг показують мільярди. “Деякі деталі я не можу сказати. Але коли це буде оприлюднено, я думаю, люди будуть в шоці, як під час війни використовують фонди начебто на підтримку військових, а миють гроші і передають “своїм”… Там вже далі правоохоронці і суди. Йдеться про мільярди. І взагалі всьому є якийсь терпець… Вони можуть повернути ці мільярди (в бюджет. – Ред.), і я зніму санкції”, – наголосив Зеленський.
12 лютого 2025 року Рада національної безпеки та оборони (РНБО) запровадила санкції проти низки відомих українських фігур – експрезидента Петра Порошенка, бізнесменів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова та колишнього народного депутата Віктора Медведчука. Ці санкції включають блокування активів, заборону на участь у приватизації, оренди державного майна, збільшення статутного капіталу підприємств та припинення угод, зокрема в секторі безпеки та оборони. Окрім того, всі ці особи позбулися права розпоряджатися своїми активами на період дії санкцій.
Пояснення РНБО щодо цих заходів ґрунтуються на загрозах національній безпеці, зокрема через фінансові операції, що можуть шкодити країні. Володимир Зеленський заявив, що готовий зняти їх, якщо виведені кошти будуть повернуті в Україну і використані на потреби армії. Він підкреслив, що його здивування викликає те, що фінансовий моніторинг раніше не реагував на такі величезні суми.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, санкції проти народного депутата, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка від 12 лютого були запроваджені за поданням Кабінету міністрів України. Вони стосуються епізодів “державної зради”, “участі у створенні Партії регіонів та “співпраці з РФ”.