Українці отримають по 3100 грн уже в серпні: кому заплатять

Українці мають можливість отримати одноразову грошову виплату до Дня Незалежності до 3100 грн
Про це повідомив Пенсійний фонд України.
Право на отримання допомоги мають особи з особливими заслугами перед країною, ветерани війни, люди з інвалідністю, отриманою внаслідок військових дій, а також колишні в’язні концтаборів.
Згідно постанови Кабінету міністрів України, грошову допомогу з нагоди Дня Незалежності 2025 року отримають:
- особи з особливими заслугами перед батьківщиною — саме ця категорія отримає найбільшу виплату в розмірі 3100 гривень
- особи з інвалідністю внаслідок війни, зокрема колишні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання, які були дітьми на момент ув’язнення
Розмір виплат для осіб з інвалідністю встановлено диференційовано. Наразі вони такі:
- І група — 3100 гривень
- ІІ група — 2900 гривень
- ІІІ група — 2700 гривень
Громадянам, які вже перебувають на пенсії, грошові виплати будуть автоматично включені разом із пенсією в червні. Звертатися до Пенсійного фонду додатково не потрібно. Кошти перекажуть на рахунки організацій або військових частин, у яких вони працюють або проходять службу.
Виплату здійснюють на підставі заявки роботодавця, тому важливо упевнитися, що документи, які підтверджують статус ветерана, передано в адміністрацію. Ті, хто не є пенсіонером, не працює і не служить, але має право на отримання грошової допомоги, мають особисто звернутися до територіального відділення Пенсійного фонду України.