Главная / Новости / Политика / Україна і ЄС домовилися про переговори з РФ щодо транзиту газу — Гройсман

Україна і ЄС домовилися про переговори з РФ щодо транзиту газу — Гройсман

Україна і Євросоюз домовилися почати тристоронні переговори щодо транзиту газу європейським споживачам з РФ.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.


«Ми домовилися про тристоронні переговори в форматі «ЄС — Україна — Росія» з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою», — сказав прем’єр Володимир Гройсман на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовичем.

Гройсман підкреслив, що використання української газотранспортної системи — це надійна альтернатива проекту «Північний потік-2», який є політичним проектом і загрозою енергетичній безпеці Європи.

Читайте также   Не усвоили урок Второй мировой: Зеленский выступил с мощной речью на Генассамблее ООН

Сторони домовилися узгодити позиції по використанню ГТС — на взаємовигідних умовах.

Раніше «Газпром» заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Наприкінці березня заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв повідомив, що «Газпром» і «Нафтогаз» почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

У Нафтогазі наголосили, що «Газпром» продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із «Нафтогазом» та запропонував внести зміни до контрактів або розірвати їх – і таким чином скасувати рішення трибуналу.

Читайте также   Ермак высказался об ошибках членов команды Зеленского

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...