УВАГА! Новий вид шахрайства на Вінниччині

У Вінниці є жертви нового шахрайства – валютного. Двоє вінничан купилися на пропозицію перевести в долари великі суми грошей і «попали» на 378 тисяч гривень. Їх «кинула» злочинна група немісцевих аферистів.




Іменем якого банку користуються злочинці, коли пропонують нелегально конвертувати великі суми, правоохоронці не розголошують. Обміняти гривні на іноземну валюту, за даними слідства, обіцяють шляхом переводу коштів через банківський рахунок, «клієнтів» шукають за допомогою оголошень. Щойно покупці переводять гривні міняйлам — зв’язок з ними зникає.


Як розповіли в прокуратурі області, зловмисники розміщують в інтернет або ЗМІ оголошення про обмін гривні на іноземну валюту шляхом переведення коштів через картки банку.

— Шахраї повідомляють номер картки, на яку необхідно перерахувати кошти в гривнях, і стверджують, що валюту в еквівалентному розмірі люди отримають в касі одного з відділень банку, — розповіли в прес-службі прокуратури. — Після перерахування коштів злочинці своїх зобов’язань щодо обміну на іноземну валюту не виконують, на телефонні дзвінки потерпілих не відповідають.



У Вінниці відомо про двох постраждалих. У грудні написали заяви два чоловіки. 34-річний вінничанин перерахував на картку шахраїв 126 тисяч гривень, розраховуючи отримати натомість п’ять тисяч доларів США. І 56-річний юрисконсульт ризикнув перевести 252 тисячі гривень за 10 тис доларів.

Обидва чоловіки тепер потерпілі в кримінальному провадженні про шахрайство, вчинене повторно і у великих розмірах. Як сказали в поліції, ця афера — справа рук злочинної групи, організатора якої от-от затримають.

— Працівники карного розшуку встановили групу осіб з числа мешканців інших регіонів, які обґрунтовано підозрюються в скоєнні цих двох злочинів, — розказала 20minut.ua начальник відділу комунікації обласного управління Нацполіції Анна Олійник. — Особи зловмисників встановили, але підозри їм ще не оголосили. Зараз проводяться всі необхідні заходи для того, щоб затримати основного учасника – організатора цієї злочинної групи.

Тим часом в прокуратурі області застерігають від обміну грошей у невідомих людей та попереджають про відповідальність за незаконні валютні операції:

«Стаття 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей, як засобу платежу або як застави, передбачає відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від 30 до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей (від 510 до 748 гривень, — авт.)».

Редакція спробувала знайти оголошення в інтернеті про обмін валюти. Виявилося – функціонує кілька сайтів, де пропонують такі послуги.

На одному з таких веб-ресурсів таблиця вінницьких пропозицій протягом дня мінялася. Одні оголошення зникали, інші додавалися. Схоже, незаконні валютні операції тут проводять не менш активно, ніж на «Урожаї» чи Центральному ринку. Одні й ті самі номери телефонів повторюються в оголошеннях з «Продам» і з «Куплю».

— Скажіть, а вас турбують правоохоронці чи інші контролюючі органи? – вдалося нам розговоритися з одним із авторів оголошень.

— Я мало працюю на цьому сайті, в мене немає великого стажу. Займаюся недавно і міняю невеликі суми, — сказав 38-річний чоловік, який назвався Іваном. – Купую мілкими сумами долари для себе і для роботи, бо оплачую товар в доларах. Я не валютник.

Іван-«невалютник» підтвердив існування маси сайтів «чорного ринку валюти», де можна домовитися про великі суми доларів чи євро. У Вінниці, за його словами, популярні три ресурси. Два з безкоштовними оголошеннями, один – платний. На останньому, впевнений чоловік, менше шахраїв.

— Мене міліція, звісно страшить, — додає Іван. — Але органи контролюють тих, що продають не сто доларів. А я не відношуся до тієї категорії, що обертають тисячами.

20minut

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий