Велика гра: що США запропонують Кремлю замість України

Велика гра: що США запропонують Кремлю замість України

Україна нещодавно стала об’єктом геополітичних баталій між ключовими світовими гравцями. Тоді як «сильні світу» вирішують свої справи, Київ намагається не лише встояти, але і заручитися підтримкою союзників у протистоянні з Москвою. За яких умов США посунеться з перших позицій великої політики, чи є ймовірність, що Росія стримає свій військовий апетит і за яких умов закінчиться війна на Донбасі, Politeka розповів політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко

«В обмін на мир в Україні  США можуть запропонувати РФ поступки в північнокорейському, іранському або сирійському питаннях. Великим державам нескладно домовитися між собою. Згадаймо, як вони протягом декількох годин знайшли спільну мову щодо Сирії. Хоча там у конфлікті беруть участь вісім сторін», – говорить Небоженко.




Експерт зазначає, що війна на Донбасі – це величезна міжнародна проблема. Без безпосередньої участі США в переговорах миру в Україні не буде.


«Ми маємо перейти до Женевського переговорного процесу. Нормандський формат, як і Мінські переговори, працюють на Росію. Без участі США питання не вирішити, бо саме Америка, а не НАТО, надає військово-політичну допомогу Україні. Без США «Мінськ» не має жодної цінності», – заявляє він.

Небоженко вважає Мінські домовленості «національною катастрофою для України”, в якій інтереси держави під час переговорів не захистили



«Весь мінський процес був на користь Росії, а не України. Мета «Мінська» – посадити за стіл переговорів сепаратистів і Київ. Такий формат – катастрофічна поразка для нас. Ми повинні вести переговори зі Сполученими Штатами та Росією, а не з «ЛНР» і «ДНР», – наголошує він.

Повернення до Женевського формату переговорів може схилити чашу терезів на користь України, внаслідок чого вдасться повернути Донбас. Адже саме завдяки «Женеві» наша країна домоглася введення санкцій проти Росії.

«За Женевського формату переговорів все швидко вирішиться на користь України, бо гарантом виступлять США. Згадаймо, як все починалося. Два роки тому до Женеви приїхали міністри закордонних справ РФ і США, представники України та ЄС. Путін перервав переговори, коли зрозумів, що за такого формату він є стороною конфлікту. За дві години після цього Захід запровадив санкції проти Росії як учасника конфлікту, а не проти сепаратистів», – пригадує Небоженко.

Нагадаємо, в ніч із 14 на 15 вересня міністри закордонних справ Франції і Німеччини привезли до Києва домовленість із Москвою про припинення вогню на Донбасі. Після переговорів із президентом України Петром Порошенком міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро зазначив, що альтернативи мінським угодами немає, ніякого «плану Б» не існує.

Також міністр нагадав українській владі про необхідність проведення виборів на сході країни.

Небоженко зазначає, що відповідальність за проведення виборів на території псевдореспублік мають взяти на себе ООН разом із Францією та Німеччиною.

«Необхідними умовами для проведення виборів є закриття кордону та річна підготовка до них силами ООН і державами-гарантами переговорів між Україною і Росією. Такими гарантами є Франція та Німеччина», – наголошує він.

Источник: Politeka

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий