Главная / Новости / Общество / Техно / Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

В Україні в ніч із 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти держструктур. Внаслідок чого були недоступні портал «Дія», а також сайти МОН, ДСНС, МЗС та ще ряд інших.Про це повідомляє РБК-Україна.«У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює», — йдеться на Facebook-сторінці Міносвіти.

Водночас у відомстві закликають громадян користуватися іншими вебресурсами. Мова йде про офіційні сторінки держструктур у соціальних мережах.

«Поки тривають роботи з усунення несправності, а також працює СБУ та кіберполіція, просимо користуватися такими офіційні вебресурсами МОН», — додають у повідомленні.

Які сайти «зламано»

Таким чином, не працюють такі сайти: МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Кабміну, Мінізахисту довкілля, Державна казначейська служба та портал «Дія».

Що про це відомо

Як написав на своїй сторінці у Facebook експерт з питань кібербезпеки Андрій Баранович, на сайтах держструктур почали вночі спливати повідомлення з таким вмістом (він продубльований трьома мовами: українською, російською і польською):

Читайте также   Инновационные технологии в уличном освещении


«Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі».

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Фото: хакери зламали низку сайтів держструктур України (facebook.com/ruheight)

 

Зазначимо, що при вході на портал держпослуг «Дія» спливає відповідне повідомлення:

«Сервіс тимчасово недоступний. В зв’язку з необхідністю проведення планових технічних робіт доступ до Кабінету тимчасово обмежений…», — вказується при вході на портал.

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Кіберполіція почала розслідування

(Оновлено 09:33). У Міністерстві закордонних справ відреагували на цей інцидент. Так, прес-секретар відомства Олег Ніколенко заявив на своїй сторінці в Twitter, що кіберполіція вже почала розслідування.

Читайте также   На березі Чорного моря знайшли територію, яка підходить для будівництва космодрому

«Внаслідок масованої кібератаки тимчасово не працюють сайти Міністерства закордонних справ та низки інших держорганів. Наші фахівці вже розпочали відновлення роботи ІТ-систем, а кіберполіція розпочала розслідування», — написав він.

 

Чи стався витік даних?

(Оновлено 09:52). За інформацією Держспецзвʼязку, внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.

«Контенту сайтів при цьому змінено не було, і витоку персональних даних не відбулося«, — йдеться в повідомленні.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий