Хто хоче стати ректором вінницького «політєху» (список кандинатів)
7 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті відбудуться вибори ректора. Виборча кампанія стартувала і Міністерством освіти та науки України затверджено п’ять офіційних кандидатів на посаду ректора одного з найбільших вишів Вінниці.
Підготовка до виборів у виші розпочалася ще 25 червня. Були створені організаційний комітет та виборча комісія. 28 вересня Міністерство освіти та науки затвердило кандидатів на найвищу посаду ВНТУ, відтепер вони офіційно можуть представляти свої програми та проводити зустрічі з виборцями. Також із програмами кандидатів можна ознайомитися на сайті університету. Розклеєні вони і на інформаційних стендах у приміщеннях вишу.
Всього у передвиборчій гонці за крісло ректора братимуть участь п’ятеро кандидатів. Усі вони — співробітники технічного університету. «Інформаційна Вінниччина» поспілкувалася із претендентами на керування закладом і поцікавилася у кожного, якими вони бачать свої перші кроки на новій посаді у разі перемоги.
Одним з кандидатів є діючий ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професорВолодимир Грабко. Він очолював виш протягом останніх п’яти років. Своє першочергове завдання бачить у стабільному і планомірному розвитку університету та імплементації в життя положень нового Закону «Про вищу освіту». Вважає, що в складні часи реформ необхідно зберегти викладацький та студентський колектив.
— Будемо продовжувати працювати над іміджем університету і внутрішнім, і міжнародним. Проводити активну грантову діяльність для залучення коштів на модернізацію вишу, особливо, у впровадження програми «зеленого університету» — запровадження енергоефективних технологій. Обов’язково впровадимо глобальне вивчення іноземних мов і розширимо зв’язки з іноземними вишами за програмою «Подвійний диплом», яка вже успішно впроваджується, особливо з польськими університетами, — сказав Володимир Грабко.
Наступним претендентом на крісло ректора є доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки (КЕЕМІГ) Віталій Мокін. Він вважає, що в разі своєї перемоги йому спершу потрібно провести перевірку всієї матеріально-технічної та фінансової бази університету, щоб бачити, як і з чим рухатися далі.
— Вважаю, що необхідно прийняти Перспективний план розвитку ВНТУ на 2016-20 роки, в якому передбачити широку проектну діяльність. Адже досвід виграних на тендерах грошах під наукові прокти є. А також підтримка стартапів для самореалізації студенства, і головне — це мотивація: повернення системи рейтингів та надбавок до зарплат, — зазначив кандидат.
Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедрою радіотехніки Олександр Осадчук теж пропонує створення чіткого плану розвитку університету, починаючи з перспективних планів кожної кафедри. А також кандидат хоче повернути традиційну двосеместрову систему навчання замість існуючих триместрів.
— Асоціація України з ЄС диктує нам свої умови, і ми маємо виходити на європейський рівень і за якістю освіти, і в науці. Я багато їздив по світу, переймав кращий досвід, стажувався в Німеччині і знаю, як це зробити, — запевнив Олександр Осадчук.
Ще одним кандидатом на посаду ректора є Василь Петрук, який є доктором технічних наук, професором і очолює Інститут екологічної безпеки та моніторингу ВНТУ. Василь Петрук пропонує надати вишу ім’я Івана Богуна, а також встановити погруддя козацькому герою на території університету та серйозно зайнятись модернізацією інфраструктури.
— Я знаю, де знайти спонсорів, які допоможуть зробити ремонти у навчальних корпусах і гуртожитках, адже це обличчя університету. Всі будівлі будуть утеплені, поміняні вікна на теплозберігаючі, а на дахах будуть встановлені сонячні батареї, — запевнив Василь Петрук.
Професор кафедри менеджменту та безпеки інформаційних систем та директором центру інформаційних технологій і захисту інформації (ЦІТЗІ) Юрій Яремчуквважає, що університет потребує глибоких системних рішень, стратегічних рішень, які мають вивести університет до рівня європейських університетів.
— Головною задачею на посаді ректора бачу впровадження Концепції по вступу нашого вишу до європейського простору. Всі дії спрямую на заохочення науковців та студентів на цьому шляху, щоб ми посідали кращі місця у європейських та світових рейтингах. В цьому плані сприятиму найширшому застосуванню сучасних інформаційних технологій, — заявив Юрій Яремчук.
До виборів ректора ВНТУ залишився тиждень. Викладачі та студенти вишу мають час вивчити програми кандидатів і зробити свій вибір. Адже це буде не лише вибір людини, яка сяде в крісло ректора, але й вибір шляху розвитку університету, яким він буде рухатися наступні п’ять років.
У розмовах між собою студенти та викладачі зазначають, що більше за все чекають від нового ректора стабільності, передбачуваності і головне, щоб не почав ламати все через коліно.