Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

Українців на цих вихідних очікує малохмарна погода, найхолодніше буде на сході — тут похолодає до шести градусів морозу. Як повідомляють синоптики Укргідрометцетру, на початку наступного тижня температура повітря в країні не зміниться. Традиційно найтепліша погода буде в Закарпатській області.




На вихідних в Україні очікується малохмарна погода. Найтепліше всього 11 лютого буде на півдні країни — температура повітря буде коливатися в межах від двох до п’яти градусів морозу. На сході країни стовпчик термометра коливатиметься між позначками від чотирьох до шести градусів нижче нуля. Така ж погода очікується в центрі і на заході України. На півночі — від трьох до п’яти градусів морозу. У неділю погода в Україні, як прогнозують синоптики, не зміниться. В середньому стовпчик термометра коливатиметься від двох до шести градусів нижче нуля.


Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

 

Прогноз на 11 лютого. Фото: Укргідрометцетр

На початку наступного тижня українців чекає морозна і малохмарна погода. Без опадів. У понеділок у Києві вдень похолоднішає до шести градусів морозу, а вночі стовпчик термометра опуститься до позначки в десять градусів нижче нуля. В Одесі — від двох до чотирьох градусів морозу, в центрі і на заході — від трьох до п’яти, на півночі — від чотирьох до шести градусів нижче нуля. Найтепліша погода в цей день буде в Закарпатській області — температура повітря вдень підніметься до чотирьох градусів.



Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

 

Прогноз на 13 лютого. Фото: Укргідрометцетр

У вівторок, 14 лютого, на сході країни похолодає до шести-восьми градусів морозу. На півночі температура опуститься до чотирьох-шести градусів нижче нуля. У центрі і на заході України стовпчик термометра коливатиметься в межах від трьох до п’яти градусів морозу. Найхолодніше в цей день на сході країни. Так, в Харківській області вдень похолоднішає від шести до восьми градусів нижче нуля. Вночі температура опуститься до 16 градусів морозу.

Яку погоду чекати українцям: прогноз на тиждень

 

Прогноз на 14 лютого. Фото: Укргідрометцетр

Народний прогноз погоди

11 лютого відзначається перенесення мощів святого Ігнатія Богоносця. У минулі часи в цей день наші пращури слухали ліс: якщо він шумів, вони чекали відлиги.

12 лютого відзначається Собор учителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоустого. Погоду в цей день передбачала місяць: якщо в цю ніч вона була червоною, слід було очікувати сильного вітру. А сильний вітер, у свою чергу, вказував на сиру погоду: «Вітер сплутає погоду — бути сирому року». Якщо вітер дув з півночі, а хмар не було, готувалися до великих холодів.

13 лютого вшановується пам’ять святителя Микити, затворника Печерського. У народі святий Микита шанується як охоронець від пожеж, блискавок і засухи. Наші пращури помітили: якщо вдень 13 лютого з’являвся іній, то снігу в ніч на 14-е не буде, а якщо сніг все ж випадав, готувалися до потепління. Якщо в цей день посилювався вітер, вважалося, що він буде ставати все сильніше, поки не впаде бураном.

Про погоду 14 лютого наші предки судили по небу: якщо на Трифона небо було всипане зірками, то очікували пізньої весни. Якщо в цей день випадав сніг, це розцінювали як попередження про дощову весну. Якщо до кінця дня небо покривалося туманним шаром білих хмар, очікували незабаром хорошу погоду. Взагалі по погоді цього дня судили про погоду до кінця зими: «Який Трифон, такі і дні лютого».

15 лютого відзначається свято Стрітення Господнього. Яка погода на Стрітення — такою і весна буде. Якщо на Стрітення дорогу перемітає — весна буде пізньою і холодною. Якщо тепло на Стрітення — весна буде ранньою і теплою. «Якщо в цей день сніжок — весною буде дожжок», тобто весна буде затяжною і дощовою. Передбачити погоду могла і курка: якщо нап’ється біля порогу води — весна буде теплою і ранньою.

Джерело

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий