Главная / Новости / Экономика / З 1 січня змінився стаж і вік виходу на пенсію

З 1 січня змінився стаж і вік виходу на пенсію


Із 1 січня 2020 року в Україні планово збільшується кількість років трудового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком.

Пенсії в Україні призначають відповідно до досягенння пенсійного віку та за наявності достатнього страхового стажу. Згідно з пенсійною реформою 2018 року в Україні поступово збільшують пенсійний стаж.


З 1 січня на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати лише ті, хто має стаж не менше 27 років (у 2019-му було 26 років).

Якщо ж у людини не вистачає страхового стажу, пенсійний вік настане не в 60, а в 63 або в 65 років, залежно від наявного трудового стажу та дати звернення за призначенням пенсії.

Читайте также   Кабмин изменил правила расчетов за газ: что нужно знать украинцам

2020-й також стане останнім «пільговим» роком пенсійного віку для жінок. До 60 років – у 59,5 – на пенсію зможуть вийти лише жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961. А народжені після цього можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року народження.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує виплачувати пенсіонерам, старшим за 80 років, додаткові надбавки до пенсії у розмірі 670 гривень. При цьому, в уряді не уточнюють, чи це буде одноразова виплата, чи щомісячна.

Читайте также   На "Укрзализныце" продолжают резать зарплаты. Сотрудники массово увольняются

На нові надбавки уряд передбачив додаткові 806 мільйонів гривень. При цьому загальні видатки з бюджету на пенсії складуть 173 мільярди гривень — це ті видатки, які покривають дефіцит Пенсійного фонду, який мав би самостійно фінансувати пенсії українців.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...