З нового року Вінниччина переходить на цифрове телебачення
З 1 січня 2016 року на Вінниччині почнеться новий етап переходу на цифрове мовлення. Про це під час прес-конференції повідомив представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.
Вадим Мазурик запланував свою прес-конференцію саме сьогодні, 17 листопада — другий день після відзначення свята працівників телебачення, радіо та зв’язку, щоб ознайомити журналістів із основними питаннями в галузі реформування системи мовлення області.
2016-й рік для Вінниччини буде знаковим, адже починається новий етап запровадження цифрового мовлення і наша область є однією з тих областей України, які заплановані під проведення цієї реформи.
— Ми рухаємося у напрямку технічного прогресу і цифрове мовлення на часі, але головне при цьому пам’ятати, що люди не повинні втрачати можливість доступу до телебачення, адже є проблеми, які не можна зневажати, — сказав представник нацради.
Кінцевою датою повного переходу області на формат Т2 є 2018 рік. Але за два роки потрібно досить багато зробити, щоб не сталося так, що частина вінничан втратить аналогове телебачення і не отримає цифрового. Адже на території області встановлено компанією «Зеонбуд» 5 мультиплексів, які мали б покривати ефіром 90% території, але не були враховані свого часу складності рельєфу, тому покриття є лише на 70% територій. Зокрема найбільші проблеми з прийомом цифрового сигналу у південно-західних та північних районах.
— Є ще одна проблема це забезпечення вінничан цифровими тюнерами. У 2012 році була державна програма, за якою частина мешканців області отримали приймачі, але немає жодної статистики, скільки таких людей. Поки подібних програм не планується і люди змушені будуть купувати тюнери самостійно, — зазначив Вадим Мазурик.
Звісно, що частина людей, які не мають кабельного телебачення і не купують цифрові тюнери, а віддають перевагу супутниковим антенам і живуть спокійно, незалежачи від всіх реформ. Але й для таких може бути розчарування. За словами Вадима Мазурика, частина українських компаній, які володіють більшістю телеканалів мають намір кодувати свої канали і тоді власники супутникових «тарілок» не зможуть їх дивитися.
Що стосується місцевого телебачення, то Національна рада продовжує процес формування суспільного мовлення. Вінницька ОДТРК «ВІНТЕРА» вже стала складовою частиною Національної суспільної ТРК. До кінця цього року буде остаточно сформована її структура.
— Є ще добрі новини для наших медійників. Нацрада запроваджує принцип дерегуляції. Якщо раніше ліцензії телерадіокаомпаній були чітко регламентовані, скільки і яких програм має бути в ефірі, то перер лише 65% ефіру буде регламентуватись. Іншу частину визначатимуть самі редакції, — повідомив Вадим Мазурик.
Подібне нововведення є і для провайдерів, зокрема, які транслюють програми різних каналів через кабельні мережі. Для них буде встановлено мінімум обов]язкових для трансляції каналів, а інші вони визначатимуть самі, звісно, що окрім заборонених на території держави.
Також місцеві журналісти скоро отримають змогу особисто поспілкуватися з членами Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України. Адже на початку грудня нацрада планує провести у Вінниці своє виїзне засідання.