За перший день війни статки найбагатших росіян скоротилися на кілька десятків мільярдів доларів
За перший день після вторгнення Росії в Україну статки найбагатших російських бізнесменів скоротилися на $39 млрд. Це більше, ніж втрати найбагатших бізнесменів Росії за всі перші місяці 2022 року.
Найбільше втратив Вагіт Алекперов, президент «Лукойлу», його статки впали з $19,2 млрд до $13 млрд за добу, повідомляє Bloomberg.
Президент «Норнікеля» Володимир Потанін втратив близько $3 млрд (статки скоротилися до $26,1 млрд), голова ради директорів Северсталі Олексій Мордашов – $4,2 млрд (до $23 млрд).
Згідно з агентством, з початку 2022 року Алекперов та Тимченко втратили по $10 млрд (більше 40%) своїх статків, що стало найбільшим зниженням серед усіх російських мільярдерів.
Напередодні статки російських надбагатих впали майже на $32 мільярди цього року. Цей підрахунок показував падіння до вторгнення – з $375 млрд на кінець 2021 року до приблизно $343 млрд на 22 лютого.
Велика Британія ввела санкції проти п’яти банків і трьох наближених до Путіна олігархів. До санкційного списку потрапили п’ять російських банків, серед яких «банк Росія», «Промзв’язокбанк», «ІС банк», «Генбанк», «Чорноморський банк реконструкції та розвитку», а також наближені до Володимира Путіна олігархи Геннадій Тимченко, Борис Ротенберг та Ротенберг.
«Будь-які активи, якими вони володіють у Великій Британії, будуть заморожені. Фізичним особам буде заборонено в’їзд, і ми заборонимо всім британським громадянам та юридичним особам мати будь-які справи з ними. Це перший транш того, що ми підготували, решту санкцій ми притримаємо у разі подальшої ескалації», – сказав Джонсон, виступаючи в британському парламенті.
У свою чергу, Європейський Союз ввів санкції, під які потрапили 351 депутат Державної думи, які проголосували за рішення визнати окуповані території «республіками», а також 27 фізичних та юридичних осіб, які відіграли значну роль у цьому визнанні.
Серед них – члени уряду Росії, банки, бізнесмени та олігархи, які фінансово або матеріально підтримують російські операції на Донбасі або отримують від них вигоду, а також представники вищого військового командування РФ.
Ці санкції передбачають заморожування активів, заборону на в’їзд чи транзит через територію Євросоюзу.
Раніше США та понад 30 держав у всьому світі погодили «пекельні санкції», які мають «викреслити Росію зі світової економіки».
Канада включила у свої списки санкцій проти Росії 27 фінансових інститутів і п’ять компаній. У тому числі Ощадбанк, ВТБ, РЖД, Газпром і Транснафта.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що 70% російського фінансового сектора буде порушено новими санкціями. Вони будуть прийняті разом із США.
Японія запроваджує нові санкції проти Росії у зв’язку із ситуацією в Україні.