Главная / Новости / Цього дня розпочався найтрагічніший етап Революції гідності: загинуло 23 людини

Цього дня розпочався найтрагічніший етап Революції гідності: загинуло 23 людини

Рівно п’ять років тому, 18 лютого 2014 року, розпочалися найкривавіші дні Революції гідності. Внаслідок протистоянь із правоохоронцями загинули 23 активісти.

У період 18-20 лютого 2014-го в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні заарештували та катували, пише “Укрінформ”.Для припинення свавілля державних органів уранці 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву “Мирний наступ”. Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи та врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з “тітушками”, грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство та використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Читайте также   Всплыли подробности о нападении пьяной компании на ветерана АТО: предупреждал о ноже (фото)

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській і Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинули 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 — тяжкі, 85 — середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані.

Зараз правоохоронні органи розслідують понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 21 листопада 2013-го до 21 лютого 2014 року. Частину справ за подіями тих днів вдалося довести до суду. Так, за ці роки вже повідомили про підозру 442 особам, скерували до суду 186 обвинувальних актів стосовно 288 осіб. У вчиненні злочинів суди визнали винними 52 особи, щодо 45 із них ухвалили обвинувальні вироки.

Читайте также   В Украине "спалили" медиков, подделывающих справки о COVID-19

Притягнення до відповідальності ймовірних організаторів розгону Майдану — справа надзвичайно складна, адже значна частина з них утекла за кордон, зокрема, до Росії. Зараз у розшуку у справах Майдану, які веде Генеральна прокуратура України, перебуває понад 90 осіб.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий