Камери в Чорнобилі зафіксували щось неймовірне

Камери в Чорнобилі зафіксували щось неймовірне

Аварія на Чорнобильській АЕС стала найбільшою технічною катастрофою в сучасній історії людства. Одна помилка коштувала життя десяткам тисяч людей, на тілі планети ж з’явився жахливий шрам, який й досі заживає.
Територія станції, не кажучи вже про саму Прип’ять, залишається зоною відчуження. До недавнього часу вважалося, що тут ще довго не буде з’являтися нормальної флори і фауни, але останні дослідження принесли вкрай несподіваний результат – природа бере своє з лякаючою швидкістю, там, де не ступає нога людини, розвивається флора і фауна.


Учені з Великобританії запустили проект з вивчення того, як відновлюється планета після такої жахливої катастрофи. Зокрема, дослідників цікавив стан місцевої флори і фауни: важливо зрозуміти, скільки часу потрібно природі, щоб повернутися на правильний шлях розвитку.

Перші ж дослідження на місцевості показали дивовижну картину: у Чорнобильській зоні відчуження не тільки практично відновилася популяція тварин-ендеміків, але і з’явилися кілька видів, які вважалися зниклими більше століття тому.
Доводиться визнати, що людина знищує навколишній світ набагато більш ефективно, ніж якийсь там ядерний вибух і подальше радіаційне зараження. За останні тридцять років у зоні відчуження тварин стало в рази більше.

На боці української території вчені встановили 45 камер, дані з яких дозволили зрозуміти справжні розміри популяції місцевої фауни. Ліси Чорнобиля нагадують пасторальну картинку з підручника з біології: дикі кабани, вовки, козулі та лисиці відчувають себе тут зовсім чудово.

Також, з’явилися рідкісні, вже давно не бачені в цій місцевості тварини. Європейська рись, бурий ведмідь, зубри і навіть коні Пржевальського — радіація не може бути хорошою штукою, але знаєте що? Вона впливає на природу набагато краще, ніж людина. Можна сказати, що ми гірше ядерної війни для флори і фауни нашої планети.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий