Главная / Новости / Аналитика / Мнение / Нарешті набрався сміливості і повстав: Лукашенко гучно розірвав зв’язки з Москвою

Нарешті набрався сміливості і повстав: Лукашенко гучно розірвав зв’язки з Москвою

«Поглинання Білорусі завжди було метою Москви — ще при Єльцині. Москва сподівалася, що Лукашенко ось-ось погодиться на входження шести білоруських областей в РФ. Але Лукашенко Москву розчарував — не захотів віддавати свою владу і перетворюватися в мінського секретаря обкому. Така боротьба йшла підступно, а зараз — абсолютно відверто», — пише Піонтковський в своєму блозі.

Олександр Лукашенко нещодавно шокував відвертою заявою про те, що Москва шантажує його, пропонуючи економічну допомогу за умови входження Білорусі в РФ. «Москва 20 років сподівалася, що Лукашенко приведе Білорусь в Росію, а зараз він нарешті твердо відповів, що цього не буде, і навіть провів нараду всіх служб безпеки з приводу загрози незалежності», — зазначає експерт.За словами Піонтковського, для Білорусі досить кризова ситуація виникне в 2019 році, коли мають відбутися вибори президента країни. Політолог вважає, що Москва обов’язково використає передвиборчу кампанію, щоб змістити Лукашенка і здійснити свої цілі. «Я думаю, що центральне питання в тому — чи вдасться Лукашенко зберегти контроль над силовими структурами і очолити їх для захисту білоруської незалежності. Агентура Москви там напевно активно працює», — каже політолог.

Піонтковський зазначає, що Путін вже не отримає ніяких рейтингів від прямого вторгнення в Україну, і патріотичного сплеску в Росії вже ніщо не створить. Однак, «рашизм», який притаманний не тільки Путіну, а й більшій частині російської еліти, штовхає Москву на нові і нові завоювання. «Вони живуть же не тільки рейтингами — це імперська філософія… Є у них ідеологія — рашизм, імперіалізм. І ідеологія ця не менш гітлерівська — вся зовнішня політика орієнтована на «возз’єднання роз’єднаного народу, збирання російських земель».

Адже все це калька німецької зовнішньої політики 30-х років минулого століття. Імперські комплекси не тільки одному Путіну притаманні, а й більшій частині російської еліти», — підкреслив політолог.

Піонтковський підкреслює, що захоплення Білорусі Росією значно погіршить становище України. Адже з військової точки зору в Україні з’явиться великий шматок кордону безпосередньо з Росією, що може загрожувати українській незалежності. При всій подвійності позиції Лукашенка — все-таки він ніколи не схвалював ні анексію Криму, ні присутність російських військ», — зазначає Піонтковський. Тому, за словами політолога, поки є загроза Білорусі з боку Росії, Лукашенко буде підігравати Україні.

«І перший крок він уже зробив — протистояв Москві як лідер незалежної держави. Останнім своїм виступом він майже спалив всі мости з Москвою», — підсумував Піонтковський.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий