Померла легендарна письменниця, чиї твори стали захоплюючими фільмами

Померла легендарна письменниця, чиї твори стали захоплюючими фільмами

Авторка сотень культових творів та володарка численних премій встигла полюбитися мільйонам
 У віці 88 років у Портленді померла американська письменниця Урсула Ле Гуїн, передає “Знай.ua”.

Колеги та друзі дізналися про це від її сина. Останні місяці зірка фантастичної літератури скаржилася на погане самопочуття, але що саме призвело до фатальних наслідків, точно невідомо.


Свої співчуття висловили багато культурних діячів, серед яких Стівен Кінг та Ніл Гейман.
“Тільки що дізнався, що померла Урсула Ле Гуїн. Її слова завжди з нами, деякі з них викарбувані в моїй душі. Мені не вистачає її – славної, смішної людини, а також глибокої і геніальної письменниці. Був гордий вручати їй нагороду”, – згадував автор.

“Не просто письменник-фантаст, а ікона літератури. Щасливої дороги в галактиці”, – додав Гейман.

Відомо, що Урсула Ле Гуїн здобула славу не тільки за свої фантастичні повісті – писала романи, вірші, книги для дітей та багато іншого, піднімала в своїх творах питання різних культур, даосизму, анархізму, психологічних і соціальних тем.

Лауреатка кількох найвищих нагород в області наукової фантастики і фентезі (премія Г’юго, премія Неб’юла, премія Локус). Полюбилися читачам і книги циклу про Земномор’я. Сама вона неодноразово нарікала на те, що їй приписують тільки один жанр:

“Відштовхнути від літературної сцени – та й чорт з нею”, – заявила вона в 2016 році в коментарі The New York Times.

Книги письменниці також ставали сюжетами для фільмів, перекладалися 40 мовами і перевидавалися мільйонними тиражами протягом десятиліть. Національний книжковий фонд нагородив її медаллю за видатний внесок в американську словесність, а у 2000 році бібліотека Конгресу США назвала Урсулу Ле Гуїн “живою легендою”.

Найвідоміші повісті Ле Гуїн: “Чарівник Земномор’я” (1968), “Гробниці Атуану” (1971), ” Останній берег” (1972), ” Техану” (1990), ” На інших вітрах” (2001). Серед дитячих книг знаковими стали ” Кішкокрилі” (1988), ” Як Джейн залишилася одна” (1999), запам’яталися й ” Далеко звідусіль” (1976), “Мова ночі ( 1979, 1992), “Танці на краю світу” (1989), “Штурвал ремесла” (1998) та інші.

Дивіться: Урсула Ле Гуїн. Промова на врученні 65-ї премії National Book Awards

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий