Главная / Новости / Мир / РПЦ заявила, що розриває стосунки з Константинополем

РПЦ заявила, що розриває стосунки з КонстантинополемСинод Російської православної церкви визнав неможливим її подальше перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Про це 15 жовтня після закінчення Синоду заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон, пише «Інтерфакс«.«На сьогоднішньому засіданні Священного синоду було ухвалено рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом», — заявив він.

За словами Іларіона, це було «вимушене рішення», але іншого Священний синод РПЦ не міг ухвалити, оскільки «до цього вела уся логіка останніх дій Константинопольського патріархату».

З точки зору РПЦ, вони є «беззаконними і канонічно нікчемними», зазначив Іларіон.

Читайте также на NewNews:   Российские подлодки беспомощны против НАТО: названа причина

«РПЦ не приймає цих рішень, не буде їм слідувати. Розкол лишається розколом, лідери розколу лишаються лідерами розколу. А та церква, яка, визнавши розкольників, вступила з ними у спілкування, тим самим себе виключила з канонічного поля», — додав Іларіон.

При цьому він додав, що у Московському патріархаті розраховують, що Константинополь змінить своє рішення щодо України.

«Ми сподіваємося на те, що здоровий глузд візьме гору, що Константинопольський патріарх змінить своє ставлення до існуючої церковної реальності», — заявив Іларіон.

Читайте новости New News в социальных сетях Facebook, Twitter, а также в Telegram