СБУ затримала російських кілерів, які планували вбивства Резнікова та Буданова. Фото й відео

СБУ затримала російських кілерів, які планували вбивства Резнікова та Буданова. Фото й відео

Служба безпеки запобігла убивствам міністра оборони України Олексія Резнікова та начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, які готували російські спецслужби. Підготовку до низки вбивств представників вищого військово-політичного керівництва держави й громадських діячів України проводили співробітники генштабу ЗС РФ.
За вбивство кожного з фігурантів складеного в РФ списку на знищення російські «куратори» обіцяли винагороду в розмірі від 100 до 150 тис. дол. США. Подробиці повідомили в СБУ.


«Служба безпеки запобігла серії замовних убивств представників вищого військово-політичного керівництва та громадських діячів України. У результаті багатоетапної спецоперації знешкоджено диверсійно-розвідувальну групу головного управління генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ). Зловмисники займались підготовкою до фізичної ліквідації міністра оборони та керівника Головного управління розвідки нашої держави, а також відомого українського активіста», – повідомили в СБУ.

Ім’я активіста, якого мали намір ліквідувати росіяни, в СБУ не назвали.При цьому в Київській міській прокуратурі зазначають, що серед можливих об’єктів для фізичної ліквідації були один із керівників «Національного корпусу» – в минулому командир розвідроти полку  «Азов» і радник одного з міністрів.

За вбивство кожного з «кандидатів на ліквідацію» російські «куратори» обіцяли винагороду в розмірі від 100 до 150 тис. дол. США.

До підготовки замовних вбивств були залучені кадрові співробітники воєнної розвідки РФ, а також бойовик так званої «ЛНР».

«Встановлено, що ДРГ була сформована кадровими співробітниками воєнної розвідки РФ для проведення підривної діяльності на території Україні. До її складу увійшов мешканець тимчасово окупованого Луганська, який у складі незаконних збройних формувань терористичної організації «ЛНР» брав активну участь у бойових діях проти сил АТО на сході», – зазначили у Службі.

За завданням координатора з Москви саме зрадник із Луганська шукав кілера, який би взявся за виконання замовлення Кремля з ліквідації українських посадовців. У бойовика були зв’язки в кримінальному світі, якими він і скористався.

«На його «пропозицію» відповів мешканець Києва. За 5 тис. дол. США він погодився ліквідувати українського військового, який, на думку окупантів, нібито причетний до фізичної розправи над російськими військовополоненими. Йшлося про командира одного з бойових підрозділів, що захищають Україну на фронті. Це вбивство мало стати «тестовим випробуванням» перед виконанням основних завдань ворога», – зазначили в СБУ.

Вбитий зловмисниками військовий у Києві
Вбитий зловмисниками військовий у Києві
Виконавець звітує про вбивство військового

Однак за ліквідацію Резнікова та Буданова російські терористи вирішили взятися значно ретельніше.

«Для замаху на керівників оборонних відомств «зв’язковий» вирішив особисто прибути на підконтрольну українській владі територію. Тут разом зі спільником вони мали підготувати план «ліквідації» і подати його на затвердження своїм керівникам в РФ», – розповіли у СБУ.

Щоб заплутати сліди, зловмисник заїздив в Україну з території Білорусі. Там його й «засікли» контррозвідники СБУ, котрі задокументували прибуття бойовика ОРЛО на Волинь через КПП «Доманове», а також подальшу зустріч зі спільником.

Затримання злочинців, що готували вбивства Резнікова та Буданова
Їх затримали на Волині
Обидва зустрілися, щоб узгодити деталі ліквідації посадовців
Після отримання схвалення з Москви вони мали почати діяти
Вилучені при затриманні речі 

«Щоб запобігти вчиненню особливо тяжких злочинів, контррозвідники Служби безпеки із залученням бійців ЦСО «А» затримали обох зловмисників у Ковелі. Під час обшуку у «зв’язкового» виявлено докази злочинних дій, а також паспорт громадянина «РФ», – розповіли в СБУ.

Докази планування ліквідації низки державних та громадських діячів в Україні
Докази планування ліквідації низки державних та громадських діячів в Україні
Докази планування ліквідації низки державних та громадських діячів в Україні
Докази планування ліквідації низки державних та громадських діячів в Україні
"Аванс"

Наразі обом затриманим повідомлено про підозру в державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану, та умисному вбивстві. Вирішується питання обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Ворог не може перемогти на полі бою, тож вдається до звичних для нього методів – намагається організувати замахи на військових і керівників українських органів влади. І цим укотре доводить всьому світу, що Росія – це держава-терорист, яка не дотримується жодних цивілізованих правил. Та ми чудово розуміємо, чого варто очікувати від РФ, тож діємо на випередження і заздалегідь нейтралізуємо спецоперації ворога. Будемо робити це й надалі!» – запевнив в.о. голови Служби безпеки України Василь Малюк.

У СБУ також наголосили, що наразі тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності російських координаторів підривної діяльності, які наразі переховуються в РФ.

До масштабної операції із запобігання замовним вбивствам міністра оборони та начальника розвідки були залучені співробітники Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області спільно з підрозділами СБУ Волинської області, Національною поліцією та за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури м. Києва.

 

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий