Що далі буде з інтернетом? Європарламент прийняв скандальний закон

Що далі буде з інтернетом? Європарламент прийняв скандальний закон

12 вересня Європарламент нарешті прийняв з поправками гучну директиву про авторське право в інтернеті, яка була відхилена в липні цього року. Про це повідомили в прес-центрі Європарламенту.


Так кампанія проти прийняття нового закону велася протягом кількох років, в першу чергу, через 11-ту статтю про «податок на посилання» і 13-ту статтю про відповідальність онлайн-платформ за користувальницький контент.У фінальній версії директиви прописано, що «податок на посилання» не повинні будуть платити невеликі платформи і що він не буде поширюватися на «просту публікацію посилань на статті.

Проектів на кшталт «Вікіпедії» і Github нововведення також не повинні торкнутися, сказано в повідомленні. Директиву підтримали 438 депутатів, 226 висловилися проти, 39 європарламентарів утрималися.
У ЗМІ також повідомляють, що парламентарії відмовилися від пропозиції змушувати платформи автоматично видаляти порушує авторське право контент.

На сайті відомства зазначили, що ініціатива спрямована на захист прав артистів і авторів, чиї авторські права, як вважають у Брюсселі, систематично порушуються.

Також в повідомленні Європарламенту йдеться, що компанії повинні будуть гарантувати, що при контролі за завантаженнями не буде фільтруватися контент, не порушуючи авторських прав.

«Зміни націлені на те, щоб артисти, музиканти, сценаристи, а також журналісти та видавці, отримували плату за свою роботу, коли її використовують платформи на зразок YouTube, Facebook або агрегатори новин зразок Google News», — заявили в Європарламенті.

«Видихніть, ваші улюблені веб-сайти залишаться в безпеці», — іронічно повідомляє відомство в Twit

 

Посмотреть изображение в Твиттере

Відзначимо, в червні Комітет ЄС схвалив два нових правила щодо авторських прав, які, як стверджують противники поправок, «можуть знищити Інтернет, яким ми його знаємо». На початку липня Європарламент відхилив спірну директиву про авторське право, яка передбачала введення нових правил розповсюдження контенту в інтернеті.

Противники запропонованих поправок стверджують, що вони можуть призвести до «заборони мемів».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий