Тарифи на газ в Україні зросли на 96% за рік: якими будуть ціни восени

Тарифи на газ в Україні зросли на 96% за рік: якими будуть ціни восени

В Україні тарифи на газ усього за рік виросли на 96,1%. Загалом середня вартість квартплати, води, електроенергії, газу та інших видів послуг у країні піднялася аж на 29%.
Про це свідчать дані Держстату. Так, тарифи на утримання і ремонт житла зросли на 10,8% (у річному розрізі).


Як виросли ціни на інші види комунальних послуг:

  • водопостачання – 11,8%;
  • каналізація – 18,6%;
  • утримання житла та прибудинкових територій – 3,2%;
  • електроенергія – 36,6%;
  • опалення і гаряча вода – 13,9%.

Які ціни будуть цієї осені?Українські міста вже готові до початку опалювального сезону на 80%. У Кабміні запевняють: тарифи напередодні холодів не повинні вирости – навіть ті, які встановлює виключно місцева влада. Йдеться про вартість гарячої води та опалення.

«Тарифи для населення підвищуватися не повинні. Зі свого боку держава готова підтримувати органи місцевого самоврядування та підприємства ТКЕ», – заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Водночас, як стверджують експерти, тарифи з настанням опалювального сезону можуть злетіти. Ціни за опалення можуть зрости на 15-80% (залежно від постачальника і міста). Наприклад, у Києві сім’я, яка в минулий опалювальний сезон платила за опалення близько 2,4 тис. грн, цієї зими заплатить уже 3,6 тис. грн.

Так, наразі Гкал в Києві коштує 1654,4 грн, а згідно з новими оцінками може подорожчати до 2151-2433 грн. У середньому українці на опалення двокімнатної квартири витрачають 1,5 Гкал, за чинними цінами це 2,48 тис. грн, а за новими – до 3,64 тис. грн.

До того ж у деяких містах зростання може бути в кілька разів більшим, додає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

У яких містах ціни будуть вищими?

Найбільш відчутне подорожчання може бути в невеликих містах. Справа в тому, що чим менше клієнтів і чим менше тепла використовується, тим вищий тариф. І навпаки. У маленьких містах ціни можуть злетіти майже на 80%.

Дізнатися, який тариф встановлять у вашому місті, можна на сайті свого постачальника тепла і гарячої води. Вони згідно із законом повинні заздалегідь повідомляти про намір переглянути ціни, публікувати розрахунки і планові тарифи.

Коли почнеться опалювальний сезон?

Рішення про початок опалювального сезону ухвалює місцева влада окремо в кожному населеному пункті. Для того, щоб визначити дату ввімкнення опалення, вони використовують тільки одне правило – тепло подають у будинку, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів не перевищує 8 градусів за Цельсієм.

Зазвичай температура повітря досягає встановлених значень у другій половині жовтня. Тоді в країні масово починають вмикати опалення в містах.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий