Як проходитиме військовий трибунал над Путіним та Ко: віцепрезидент ПАРЄ розкрив деталі

Як проходитиме військовий трибунал над Путіним та Ко: віцепрезидент ПАРЄ розкрив деталі

Трибунал щодо військової агресії Росії проти України буде створено протягом кількох місяців. До кінця року з’явиться його проєкт.
Про це в ефірі каналу «Ходорківський Live» заявив віцепрезидент ПАРЄ Олександр Мережко. Він переконаний: поруч із президентом РФ Володимиром Путіним на лаві підсудних опиниться Рада безпеки Росії у повному складі.


Мережко нагадав, що Нюрнберзький трибунал, який засудив нацистів, що розв’язали Другу світову війну і вчинили велику кількість воєнних злочинів, створювався в рекордно стислі терміни. Організувати суд для Путіна та його поплічників можна ще швидше.

«Якщо ми візьмемо у ролі прецеденту створення Нюрнберзького трибуналу, то там процес (саме створення) тривав протягом декількох місяців. А трибунал працював 9 місяців. Було виконано колосальний масив роботи, але все це було зроблено в рекордно короткі терміни. Ми сподіваємося, що до кінця року з’явиться якийсь проєкт цього трибуналу і розпочнеться робота з матеріалізації та практичного втілення у життя цього всього», – підкреслив Мережко.
Парламентар зазначив, що «путінський» трибунал може бути влаштований так само, як і Нюрнберзький. Себто буде створено спеціальний договір, до якого приєднається більшість країн світу, або він може бути створений на базі ООН чи ЄС.

На думку Мережка, разом із главою Кремля на лаві підсудних опиняться міністр оборони РФ Сергій Шойгу, секретар Радбезу РФ Микола Патрушев, його заступник Дмитро Медвєдєв та інші члени Ради безпеки РФ, які 21 лютого на камеру схвалили військове вторгнення на територію суверенної держави.

Доказів провини Путіна та його поплічників – більш ніж достатньо. Тож засудити їх буде навіть простіше, ніж гітлерівців, адже звинувачуватимуть їх лише в одному злочині – агресії проти незалежної суверенної держави Україна.

«Я оптиміст і вважаю, що йдеться насправді про місяці. Легше завдання перед нами, ніж перед Нюрнбергом, тому що йде мова про один злочин, про злочин агресії. І тут докази лежать на поверхні. Заяви Путіна, його виступи тощо, заяви його оточення, військово-політичного керівництва. Тобто довести скоєння одного злочину та провести відповідний міжнародно-правовий процес – це не так вже й складно. Це можна зробити протягом місяців, навіть не років», – заявив парламентар.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий