Зеленський у Брюсселі зустрівся з головою Євроради та президентом Азербайджану: про що домовилися

Зеленський у Брюсселі зустрівся з головою Євроради та президентом Азербайджану: про що домовилися

Глава держави Володимир Зеленський прибув до Бельгії для участі у шостому саміті Східного партнерства. До початку масового політичного заходу він встиг провести зустрічі з президентом Євроради Шарлем Мішелем та азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим.


Про це повідомила пресслужба Офісу президента. Лідери союзницьких держав висловили Україні підтримку у її відстоюванні територіальних кордонів та збереженні суверенітету.Прибуття Зеленського до Брюсселя.

Із Шарлем Мішелем Зеленський обговорив перспективу членства України в Євросоюзі та солідаризацію сил для недопущення нової ескалації біля українських кордонів. Український гарант висловив сподівання, що на засіданні Європейського парламенту, яке відбудеться 16 грудня, лідери країн-учасниць надішлють однозначний сигнал Росії про неприпустимість агресії.

Вітання у Брюсселі.
Володимир Зеленський та Шарль Мішель.

З президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим український лідер порушив проблему полонених, які незаконно утримувалися у в’язницях Росії. Зеленський закликав колегу приєднатися до процесу дипломатичного звільнення українських громадян, які мають різні національності.
«Питання звільнення громадян України, насамперед кримських татар, які незаконно утримуються в Росії, є одним із моїх ключових пріоритетів. Буду вдячний за будь-яку надану допомогу з вашого боку», – звернувся глава держави до делегації з Азербайджану.

Оскільки у лютому 2022 року дипломатичним відносинам між Україною, Азербайджаном та Туреччиною виповниться 30 років, Зеленський запропонував провести тристоронній саміт ближче до зазначеної дати. Також президенти оцінили результати створення автомагістралей між державами.

Зустріч лідерів України та Азербайджану.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий