Главная / Новости / Росія зібрала проти України сотні тисяч військових: єдине, що стримує Путіна

Росія зібрала проти України сотні тисяч військових: єдине, що стримує Путіна

12 червня Україна зробила «подарунок» Росії: в Міжнародний суд ООН передано меморандум у справі про порушення РФ Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму. Про те, як це відобразиться на українсько-російському конфлікті, скільки військ накопичив Володимир Путін і що утримує його від великої війни з Україною.

У кінцевому стратегічному підсумку цей меморандум зіграє свою роль в українсько-російському конфлікті. Питання в тому, що хотілося би все зараз і одразу. Але світова політика вимагає серйозних зусиль, ресурсів і часу.


Як для початку процесу проти Росії сьогоднішній меморандум — це хороший «подарунок» росіянам. Почасти, щоб збити порив їхньої великої антиукраїнської політики. Але над цим треба працювати. Десь у нас вже є перемоги, що дуже добре. Адже фахівці за напрямками — не тільки дипломати, а і юристи — вчаться, як це використовувати. Так, ситуація складна, але треба над цим працювати.

Як це відіб’ється? Ось ми виграли $ 4,5 мільярда у «Газпрому» (Стокгольмський арбітраж зобов’язав російський «Газпром» виплатити НАК «Нафтогаз України» $ 4,63 млрд за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу). З урахуванням того, що ми програли 2 мільярди, вони нам повинні за «Газпромом» віддати ще 2,5 мільярда. Рано чи пізно, але віддадуть. Але ж те, що вони не віддають борги, — це підрив російського іміджу, їх великодержавних імперських амбіцій. Тому рано чи пізно ці гроші мають нам повернутися.

Читайте также   Замужняя нардеп в Раде попалась на переписке с женщиной. Фото

Тут очевидні виграші, за які нам треба ще боротися. Рано чи пізно вони нам все віддадуть. Ті ж німці зовсім нещодавно розплатилися за державними зобов’язаннями за Другу світову війну. Багатьох з німців це навчило, але не зовсім. Бачите, їм треба цей «Північний потік-2».

Україні ж потрібно діяти в усіх напрямках. Десь у нас вже з’явилися певні успіхи, але дії необхідно нарощувати в різних сферах: у міжнародних організаціях, економічному, соціальному, політичному, військовому секторах.

Якщо взяти сектор безпеки, то росіянам, звичайно ж, простіше. В нас ЗСУ мають чотири оперативні командування, а росіяни зосередили чотири армії. І порівняйте військовий потенціал нашого оперативного командування та їхніх армій. Вони тільки на нашому кордоні зосередили чотири ракетні бригади «Іскандерів» з ядерними боєголовками. І Путін же після анексії Криму сказав, що вони були готові застосувати тактичну ядерну зброю.

Радянський Союз, нагадаю, свого часу зосереджував угруповання військ, які повинні були пройти всю Європу і дійти до Ла-Маншу. В росіян менше сил, але вони активно готуються, щорічно проводять навчання. А щоб з нами широкомасштабно воювати, їм треба угруповання в 240 тисяч людей. І позаминулого року вони створили угруповання на 250 тисяч людей. Минулого року угруповання було трохи меншим, але в них була інша мета — створити потужну групу у центрі. До Криму вони завели, в Калінінграді є, а минулого року завели угруповання в Білорусь під виглядом спільних навчань.

Читайте также   Украина может уйти на жесткий карантин: Ляшко назвал условия полного локдауна

Єдине, що стримує Путіна — це великі втрати, несумісні з його нібито виграшами. Путін же вже 18 років у себе царює, а тепер йому треба увійти в історію не тільки завойовником земель, а й миротворцем. До того ж, у нього є амбіції стати одним зі світових визнаних лідерів. До Обами він же чотири рази просився, бігав за ним з тарілкою в Австралії. Щоб змінити ситуацію, Путін затіяв війну в Сирії: щоб знову увійти в світову владу і отримати доступ до нафти і газу в регіоні. І він домігся цього військовим способом.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...