Главная / Новости / Политика / Важливо: прийнято закон, який змінить життя всіх жінок

Важливо: прийнято закон, який змінить життя всіх жінок


Жінкам України зробили неймовірний подарунок напередодні Нового року

Як стало відомо, було скасовано наказ МОЗ №256 “Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок”.


“Перемога” під ялинку”! Ганебний наказ МОЗ №256 скасовано! Кількамісячна боротьба, яка почалася в квітні з флешмобу “Жінка может все”, увінчалася успіхом!” – пише нардеп від фракції “Самопоміч” Ірина Суслова.

Нагадаємо, наказ МОЗ №256 встановлював 450 професій, заборонених для жінок.

Читайте также   Генерал ВСУ назвал заявление Зеленского о сдаче Крыма "верхом политического цинизма"

До переліку входили ливарні роботи, роботи зі свинцем, загальні професії чорної і кольорової металургії, загальні професії електротехнічного виробництва, електронної техніки, а також хімічного виробництва, гумових сумішей та їх переробки, лісозаготівельні роботи, виробництво цементу, загальні професії виробництва текстилю, харчової продукції, хлібопекарського виробництва.

“Скасування наказу повинно стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерної сегрегацією при працевлаштуванні і викорінення сексизму на роботі”, – нагадує Суслова.

Читайте также   Итоги встречи Зеленского и Эрдогана в Турции: президенты сделали совместное заявление

Примітно, що незважаючи на революційні зміни, все ще зберігається обмеження на працю для жінок на підземних роботах. Вони будуть незабаром скасовані, після того, як Україна завершить процедуру денонсування Конвенції щодо застосування праці жінок на підземних роботах в шахтах будь-якого роду № 45.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...