Главная / Новости / Украина / Злочинна група Онищенка: адвокат розповів шокуючі подробиці

Злочинна група Онищенка: адвокат розповів шокуючі подробиці

Правоохоронні органи підозрюють народного депутата, у минулому «газового короля» Олександра Онищенка, який, за останньою інформацією, переховується в Лондоні та Москві, у створенні організованої злочинної групи. Адвокат Сергій Роздимаха детально розповів про один з епізодів її діяльності.

Мова піде про події жовтня 2014 року. Тоді Онищенко балотувався як мажоритарник на виборчому окрузі №93 (Київська область). Його головним конкурентом був офіцер СБУ, нині губернатор Запорізької області Костянтин Бриль.

— Ви повідомляли, що маєте інформацію про діяльність організованої злочинної групи Онищенка. Розкажіть про це детальніше.


Я представляю інтереси потерпілих — Костянтина Бриля та Майї Бриль. Ми дізналися, що Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо злочинної організації Онищенка. Судячи з подання генпрокурора до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності, Онищенка підозрюють у створенні злочинної організації, яка діяла з січня 2013 року по січень 2016 року, у складі якої він скоїв ряд фінансових злочинів. Для прикриття злочинної організації він використовував статус нардепа. І нам відомо про ще один епізод діяльності злочинної групи Онищенка.

Після розпуску Верховної Ради в серпні 2014 року йому було вкрай необхідно зберегти статус народного депутата та отримати перемогу на виборах у жовтні. Тому Онищенко вдавався до незаконних дій для усунення конкурентів на 93-му виборчому окрузі для здобуття депутатського мандата.

— Як з цим пов’язані ваші підзахисні?

— У жовтні 2014 року до нас звернулася Майя Бриль. Вона повідомила, що на території їх домоволодіння невідомі особи здійснювали незаконну відеозйомку за допомогою безпілотного пристрою, який літав над подвір’ям, знижувався, заглядав у вікна… Тобто, пристрій не «заблукав», а цілеспрямовано шпигував. Бриль це помітила та пішла в напрямку руху пристрою. Тоді вона помітила двох чоловіків, які стояли біля подвір’я з пультом і керували квадрокоптером. Звичайно, її це обурило, вона почала ставити їм питання, але у відповідь почула нецензурні образи та погрози.

Жінка спробувала забрати цей пристрій, щоб пред’явити правоохоронцям, але чоловік (особу якого пізніше встановили як В’ячеслава Ногу) застосував фізичну силу, відібрав квадрокоптер, відштовхнув та вдарив Майю.

Майя Бриль та В’ячеслав Нога. Усі фото та відео надані Сергієм Родзимахою.

Потім чоловіки сіли до машини та почали тікати. Розуміючи, що ці особи зникнуть і встановити їх буде неможливо, жінка поїхала слідом. Також вона почала телефонувати чоловіку й до міліції.

— Чоловіків вдалося наздогнати?

— Автомобілі рухались від Пуща-Водиці до Столичного шосе. Через деякий час до них приєдналися два джипи Toyota Land Cruiser і Mercedes G-класс, які почали блокувати автомобіль Майї, відтискаючи її, щоб перша машина втекла. Але трафік був щільний, тому їм це не вдалося.

Потім міліція зупинила автомобіль «втікачів». Зупинились і джипи, хоча сигналу їм не було. Майя як потерпіла також зупинилася, підійшла до працівників міліції та розповіла про злочин, що вчинили ці особи. Тоді вже двоє чоловіків з джипу підійшли до працівників міліції та почали їм погрожувати: «Ви знаєте, кого чіпаєте?», «Ви знаєте, хто ми такі?», «Ми вас відправимо окопи копати».

Після чого один з чоловіків повернувся до Майї та сказав: «А ти чому цей цирк з «мігалками» влаштувала? Краще подумала б про себе, коли о другій годині забиратимеш дитину з садочка, про своїх доньок, які зараз тренуються в кінно-спортивній школі, про батьків у Переяславі».

Майї Бриль погрожують

Майю, звісно, це дуже налякало. Вони дали зрозуміти, що обізнані в її приватному житті, що за її родиною слідкують, причому слідкують не один день.

Що вона зробила?

— Майя запитала: «Навіщо ви чіпаєте мою родину?» Чоловіки нахабним тоном відповіли: «Это привет Косте от Саши. Только семья отвлечет Костю от выборов». Після цього чоловіки відкрили автомобіль Ноги, забрали літальний пристрій, поклали у свій джип і поїхали, тим самим приховавши предмет злочину. А це пряма співучасть. Отже, на момент прибуття слідчої групи вже предмету злочину як такого не було. Правоохоронці оглянули місце, нічого не встановили, порушили кримінальне провадження, розслідування якого триває й зараз.

А що взагалі робили міліціонери, коли Майї погрожували?

Міліціонери нічого не робили. Спостерігали. Чи то хвилювалися, чи то боялися. Єдине – викликали оперативну слідчу групу.

Потім Майя почала переглядати інформацію в інтернеті та натрапила на відео в YouTube. На ньому показані події, які відбувалися за місяць до того – у 20-х числах вересня. Тоді у Києві під будівлею, де слухалась справа щодо допуску Онищенка до участі у виборах, відбувалась акція протесту. До речі, Онищенка не допускали до виборів, оскільки він не проживав тоді на території України. Так от, акція проходила під гаслом: «Ветерана українського рекету на пенсію». І на відео Майя побачила отих двох чоловіків.

Із джипів?

— Так. Вона їх чітко впізнала. На відео вони підійшли до учасників акції та спровокували конфлікт з метою перетворити мирну акцію в бійку. Добре, що люди там стояли достатньо свідомі та навчені гірким досвідом, тому не відреагували на провокації. З’явився наряд міліції. Але ті чоловіки так само послали їх куди подалі.

Майю Бриль ще більше налякала зухвалість і рішучість цих чоловіків, яку вони демонстрували, незважаючи на присутність працівників міліції. У неї є малолітні діти. Вона почала вмовляти чоловіка відмовитися від виборів. Костянтин запропонував Майї з дітьми кудись поїхати задля їх безпеки, але вона боялась і за нього, тому сказала: «Якщо разом, то разом».

Як це пов’язано з Онищенком?

— Пізніше журналісти ідентифікували один з вказаних джипів (MercedesG-класс) як автомобіль з автопарку Онищенка.

А тепер давайте переглянемо відомості про Онищенка на сайті Верховної Ради. Там вказано, що його офіційними помічниками є В’ячеслав Нога, Олександр Массальський і Роман Михалюк – особи, які безпосередньо були там, які погрожували Майї і міліціонерам, які приховали сліди злочину.

Тобто особи із джипу вже встановлені?

— Нога встановлений достовірно. Він перебував у статусі підозрюваного, хоча прокуратура в 2014 році активно перешкоджала розслідуванню справи, неодноразово намагаючись її закрити. Роман Михалюк – пасажир одного з джипів, що перешкоджав рух автомобіля Майї. Він з машини не виходив, але його особу встановили за номерними знаками, допитали.

Олександр Массальський – фактичний власник другого джипу. Юридично джип записаний на якусь його родичку – жінку із прізвищем Массальська.

— Яка його роль?

— Цього я поки що не можу повідомити, оскільки ці відомості наразі є таємницею слідства.

Источник: «Обозреватель«

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий


Loading...Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.