Главная / Новости / Политика / Єврокомісар: Київ порушив обіцянку, дії України суперечать європейським прагненням

Єврокомісар: Київ порушив обіцянку, дії України суперечать європейським прагненням


Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив вкрай жорстку заяву у зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.

Текст заяви є в розпорядженні «Європейської правди», а також опублікований на сайті Єврокомісії.Заява з’явилася через те, що вже 1 квітня спливе термін подання е-декларацій громадськими активістами, що працюють в сфері протидії корупції.

Брюссель неодноразово вимагав від України скасувати це зобов’язання, але нічого не було зроблено: президент Порошенко запропонував проект закону, який був жорстко розкритикований Венеціанською комісією, а Верховна рада не знайшла голосів для скасування скандальних норм.

«Українська влада не виконала своїх зобов’язань», — заявив у зв’язку з цим єврокомісар.

«Відмова від скасування цієї норми, яка поширює на громадських активістів зобов’язання державних службовців, суперечить європейським прагненням України.

Читайте также   Зеленский повез президента Евросовета на Донбасс: озвучен план визита

Це також суперечить наполегливим рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеціанську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (в тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов’язань щодо візової лібералізації)», — додав Ган.

Європейський комісар, у сферу відповідальності якого входить Україна, нагадав, що громадянське суспільство повинно мати змогу контролювати діяльність влади «без зайвих перешкод і втручань», а також зауважив, що система е-декларування була створена з метою «запобігання корупції державними посадовими особами». «Представники громадянського суспільства не є державними чиновниками», — додав він.

«Додаткове і неприйнятне зобов’язання (щодо декларування для активістів) грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України щодо ефективної боротьби з корупцією», — вважає він.

Читайте также   СБУ планирует задержать Монтян за госизмену: соцсети негодуют

Єврокомісар також нагадав, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.

«Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодились, що повага до демократичних принципів, прав людини та основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію», — заявив Ган.

«За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та якомога швидше скасувати зобов’язання щодо е-декларування для активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов’язання лише державними посадовцями», — підсумував Йоганнес Ган.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...