Главная / Новости / З лічильником на газ заплатимо більше — експерт

З лічильником на газ заплатимо більше — експерт

Тетяна Бойко розповіла, як подорожчає блакитне паливо


Газ в Україні подорожчає на 25%, при цьому українці без лічильників будуть платити менше за тих, хто встановив прибори обліку, через низькі нормативи.

Як пояснила координатор житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, підвищення ціни на блакитне паливо українські споживачі можуть відчути по-різному.


«Це будуть суттєві суми. А вартість лічильника 5000-7000 грн», — говорить Бойко.

За її словами, встановити лічильники мають постачальники газу. «Але, якщо ми шукаємо компроміс між поганим і дуже поганим, тоді органи місцевого самоврядування, чи навіть з державного бюджету мають довстановити ці лічильники. Це не є так багато коштів», — запевняє експерт.

Як зазначає Бойко, така ситуація виникла через те, що кошти, які вже були зібрані, зокрема на газові лічильники, витрачені на інші цілі.

«Якщо подивитись на всі інвестиційні програми, то рівень виконання – 40%. Що це значить? Що кошти зібрали і кудись вони пішли не туди», — запевняє Бойко. На її думку не так уряд – регулятор, НКРЕКП мав би зайняти більш жорстку позицію з цього питання і сказати: знаходьте кошти і встановлюйте.

Читайте также   На финансирование парламентских партий выделили около 700 млн грн

Коли споживач стоїть перед дилемою — іти і встановлювати в квартирі за свій рахунок лічильники чи почекати, Бойко радить уважно порахувати, чи буде з того якийсь зиск. Вона пропонує виходити з того, скільки людей проживає у квартирі і скільки газу споживається.

«Очевидно, що при тих цінах, які є, ті ж 7000 грн., будуть довго окупатись, — зазначає Бойко. — Тому що можна і не дочекатися».

У тому, що немає механізму відшкодування витрат споживачам, які встановили газові лічильники своїм коштом, Бойко нагадує, що Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», зі внесеними до нього змінами, передбачає, що всім іншим категоріям користувачів, крім тих, хто використовує газ тільки для приготування їжі, газорозподільчі компанії мають встановити лічильники за рахунок грошей, які включено до тарифу.

«Тут потрібно всім зрозуміти і всім сказати: Уряд схалтурив! Тому що є закон, який чітко сказав – має бути урядом розроблена методика, — заявляє Бойко. — Уряд її не розробляє, просто саботує виконання цього закону. Хоча б якусь методику мали б зробити».

На її думку одним із кроків на зустріч споживачам по всій країні могли б стати загальноукраїнські збори мерів, на яких би очільники міст, за відсутності коштів, могли б домовитись про пільгове кредитування населення.

Читайте также   ПФУ: У работающих пенсионеров могут забрать пятую часть пенсии

«Але уряд ніяк не реагує – ніби цього закону не було і не було доручення розробити методику, яким чином відшкодувати кошти тим людям, які самі встановили (газові лічильники – прим. ред.).

«Є інше питання; ми говорили про ціну газу як товару. Але є ціна транспортування газу і постачання газу. В народі це називалась «абонплата», яку свого часу було скасовано, — нагадала експерт. — Якщо її буде відновлено, за тією моделлю, яку було запропоновано, то це означатиме також збільшення цін. І для окремих категорій, хто споживає мало газу, то це буде черговим здороженням».

Проте, за словами Бойко, сьогодні важко щось спрогнозувати напевно, бо запропоновану модель може буде і змінено.

«Сьогодні абонплата – це невелика часточка, приблизно 8% у складі тарифу. І якщо вона зросте у двічі, то буде складати 16%», — сказала Бойко.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...